26.0610:44
Kalesija

Španska vlada poklonila Sarajevu milion eura za Vijećnicu

Ambasadorica Kraljevina Španije u BiH Maria Aurora Mejia Errasquin predala je gradonačelniku Sarajeva Aliji Behmenu mural sa porukom jedinstva i mira među narodima koji predstavlja poklon Vlade njene zemlje namijenjen sarajevskoj Vijećnici.

Gradonačelnik Alija Behmen zahvalio je na ovom lijepom poklonu ali i na vrlo značajnoj donaciji Vlade Kraljevine Španije u vrijednosti od milion eura za projekt obnove Vijećnice, saopćeno je iz press službe Grada Sarajeva.

“Predstavlja mi posebnu čast da u ime građanki i građana Sarajeva preuzmem ova umjetnička djela koja će svojom univerzalnom porukom jedinstva i mira među narodima oplemeniti prostor Vijećnice, vratiti joj stari sjaj, a što je najvažnije svjedočiti o snažnom prijateljstvu između naroda naših zemalja”, istaknuo je gradonačelnik Behmen.

Ovo umjetničko djelo, koje su naslikali umjetnici 3ttman i Remed, krasit će obnovljenu zgradu sarajevske Vijećnice nakon njenog otvaranja, a do tada će se čuvati u prostorijama Grada Sarajeva.

Fena

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Narandžasto upozorenje za cijelu BiH: Stiže toplotni val, temperatur …

Vukovije Donje: U subotu hatma-dova za polaznike mekteba

Putevi u BiH: Saobraća se po suhom kolovozu, uz dobru vidljivost

Servisne informacije iz Živinica (26.6.2026.)

Servisne informacije iz Kalesije (26.6.2026.)

CLOSE
CLOSE