19.1223:04
Kalesija

Naftni šok u RS-u, Federacija je sljedeća

Gorivo na benzinskim pumpama u RS od jučer je skuplje u prosjeku za četiri feninga, a novi val poskupljenja obje vrste benzina očekuje se narednih dana i u Federaciji.  Potvrđeno je to u Udruženju prometnika naftnih derivata FBiH, a prenosi Avaz.

Ovo će biti četvrti naftni šok od početka godine, a u Udruženju kažu da niko ne može predvidjeti stabilizaciju na svjetskom naftnom tržištu.

„Stalni rast rafinerijskih cijena nafte primorava i nas na nova poskupljenja i ovo već izlazi iz okvira trgovinskog i postaje geopolitički problem“ – kažu u Udruženju.

Najnovijim poskupljenjem goriva na benzinskim pumpama u RS oboren je rekord iz 2008. godine te litar superplusa trenutno košta 2,55 maraka i cijena je za pet feninga viša nego tada.

Postavlja se pitanje kada će nastupiti naftni šok i u Federaciji, s obzirom da po pravilu entiteti „prate“ jedan drugog gotovo uvijek kada su poskupljenja u pitanju.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

PU Živinice: U pretresu pronađena opojna droga, jednom licu oduzeta …

Liga mladih KSTK: Omladinske selekcije Bosne gostuju u Živinicama

Devetnaesta Večer Kur’ana u Džamiji “Kralj Abdullah” 

Posjetom bh. rekordera Bakira Musića OŠ Vukovije uspješno okončan …

Poništen javni oglas za prijem namještenika u radni odnos u Općinsk …

CLOSE
CLOSE