28.0710:46
Kalesija

Održana radionica na temu Prepoznavanje i postupanje policije u predmetima trgovine ljudima

Dana, 05.06.2026. godine u Tuzli održana je radionica za policijske službenike Uprave policije MUP TK-a na temu “Prepoznavanje i postupanje policije u predmetima trgovine ljudima” u okviru Plana i programa obuke policijskih službenika Uprave policije a u saradnji sa Misijom OSCE-a u Bosni i Hercegovini – Terenski ured Tuzla.

Na radionici su kao predavači učešće uzeli stručnjaci iz prakse: šefica Odjela za organizirani kriminal Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona, istražiteljica Odsjeka za borbu protiv organizovanog i kompjuterskog kriminaliteta Uprave policije MUP TK – koordinatorica Tima za borbu protiv trgovine ljudima TK i predstavnica Udruženja “Zemlja djece”. Radionici su prisustvovali i predstavnici Centra za socijalni rad Tuzla.

Navedene aktivnosti predstavljaju nastavak ativnosti edukacije policijskih službenika Uprave policije MUP TK-a, kao i razmjenu iskustava stručnjaka iz prakse i unapređenje međuinstitucionalne saradnje.

Uprava policije MUP TK-a će i u narednom periodu, kroz redovne planove i programe edukacije, nastaviti aktivnosti na profesionalnom usavršavanju i edukaciji policijskih službenika obradom posebnih tematskih cjelina odabranih u skladu s izraženim sigurnosnim pojavama, kao i važećim zakonskim i podzakonskim propisima. 

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Potvrđena optužnica protiv Naila Jusića

Kalesijac u Prvoj ligi FBiH: Benjamin Križevac pojačao Bratstvo

Premijera dokumentarnog filma „Sapna između čekića i nakovnja“ …

Sa radom počeo Klima servis „Ćiro“

Kalesijsko ljeto 2026: KUD “7. april Vukovije” oduševilo prisutne …

CLOSE
CLOSE