19.1217:08
Kalesija

Devetnaesta Večer Kur’ana u Džamiji “Kralj Abdullah” 

Medžlis Islamske zajednice Tuzla organizira 19. Večer Kur’ana koja će se održati u srijedu, 31. decembra 2025. godine u Džamiji „Kralj Abdullah” poslije jacija-namaza.

Učešće u programu uzet će učači: hfz. dr. Maid Ibrahimović, Muhamed ef. Mujkić, Muhamed Gagulić i Ömer Mansur Duran.

U toku programa bit će upriličena i dodjela Priznanja za doprinos izučavanju Kur’ana i islamskih nauka. Priznanje i nagrada su ustanovljeni od strane Izvršnog odbora Medžlisa Islamske zajednice Tuzla i dodjeljuju se tradicionalno na ovom događaju već 16 godina. Priznanje i nagrada će biti dodijeljeni porodici Haušić, u kojoj su četiri hafiza.

Priznanje će primiti profesor Salih-ef. Haušić, koji će se ovom prilikom obratiti vazom.

Titule hafiza nose djeca profesora Saliha i njegove supruge Emine, Selma, Zuhra i Abdulah, kao i njihov unuk Yusuf Halilović.

Priznanje će uručiti muftija tuzlanski dr. Vahid-ef. Fazlović koji će uputiti i prigodnu poruku.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

PU Živinice: U pretresu pronađena opojna droga, jednom licu oduzeta …

Liga mladih KSTK: Omladinske selekcije Bosne gostuju u Živinicama

Posjetom bh. rekordera Bakira Musića OŠ Vukovije uspješno okončan …

Poništen javni oglas za prijem namještenika u radni odnos u Općinsk …

Odbojkašice Bosne zatvaraju godinu gostovanjem u Srebreniku

CLOSE
CLOSE