Za vikend su na rasporedu utakmice 14. kola Superlige FBiH – grupa „Sjever“ za odbojkašice. Utakmicama ovog kola ujedno će biti zatvoren prvi dio prvenstva, nakon čega slijedi pauza do februara.
Odbojkašice kalesijske Bosne će na gostovanju u Srebreniku pokušati doći do četvrte ovosezonske pobjede i tako s pozitivnim rezultatom zatvoriti godinu. Kalesijske odbojkašice su u dosadašnjem toku prvenstva ostvarile bilans od tri pobjede i deset poraza, što je u ovom trenutku dovoljno za desetu poziciju na tabeli sa devet bodova. Ekipa Srebrenika je u još lošijem položaju jer se sa jednom pobjedom i pet osvojenih bodova nalazi na začelju tabele.
Predstojeća utakmica od velikog je značaja za obje ekipe, pa nas očekuje jedna veoma zanimljiva utakmica koja će biti odigrana u nedjelju s početkom u 16:30 sati u Sportskoj dvorani u Srebreniku.
Utakmicu će suditi Dario Pavličević i Sabina Mujić, dok je Nihad Mulaosmanović delegat-kontrolor susreta.
