08.0501:52
Kalesija

U Kalesiji održana ulična akcija u cilju promocije poštenijih i transparentnijih izbora

U Kalesiji je jučer održana ulična akcija u okviru aktivnosti Koalicije „Pod lupom“, koja se zalaže za poštenije i transparentnije izbore u Bosni i Hercegovini.

Organizaciju ove aktivnosti provelo je Udruženje mladih „TRIK“, koje je kao članica Koalicije „Pod lupom“ angažirano na uključivanju građana u demokratske procese. Cilj akcije bio je podizanje svijesti o potrebi za fer i slobodnim izborima, te informisanje građana o prijedlozima Koalicije koji bi doprinijeli unapređenju izbornog procesa.

Građani su tokom akcije imali priliku razgovarati s aktivistima, izraziti svoja mišljenja, ali i poslati razglednice nadležnim institucijama sa porukama podrške za izbornu reformu.

Odziv građana bio je veoma dobar – mnogi su pokazali interesovanje, aktivno se uključili u razgovore i podržali inicijativu, čime su još jednom pokazali da postoji značajna volja za promjenama u izbornom sistemu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kup NSTK: Zvijezda pala u Raincima

Po 200 KM za svakog maturanta u Osmacima

Obilježavanje 9.maja Dana pobjede nad fašizmom, Dana Evrope i Dana z …

Sapna: Potpisan ugovor o dodjeli sredstava za sanaciju putne infrastru …

Nakon pretresa uhapšen Nail Jusić, predsjedavajući Gradskog vijeća …

CLOSE
CLOSE