15.1222:46
Kalesija

Prijateljski susret: “Zmajevi” protiv “Zmajčeka” u Celju

Nogometne reprezentacije Slovenije i Bosne i Hercegovine večeras će u Celju sa početkom u 18 sati odigrati prijateljski susret. Nakon blijedog izdanja protiv San Marina “Zmajevi” će u oslabljenom sastavu pokušati popraviti utisak na Z'dežele stadionu protiv “Zmajčeka”.

Selektor Barbarez u ovom susretu neće moći računati na kapitena Edina Džeku, Ermedina Demirovića, Ermina Bičakčića, Ivana Šunjića i Denisa Huseinbašića. S druge strane, selektor Slovenije Matjaž Kek neće moći računati na sjajnog Benjamina Šeška, zatim vezistu Adama Gnezdu Čerina, a pod znakom pitanja je i prvi golman reprezentacije Jan Oblak.

Za oba selektora večerašnji meč je prilika da dodatno uigraju ekipe pred nastavak kvalifikacija za Mundijal. Slovenci su već odigrali jedan prijateljski meč u junskom “prozoru” kada su prije nekoliko dana savladali Luksemburg sa 1:0.

Glavni sudija meča je Nikola Dabanović iz Crne Gore, a asistirat će mu sunarodnjaci Vladan Todorović i Srđan Jovanović.

Večerašnji susret bit će peti međusobni duel naše i slovenske reprezentacije. U dosadašnja četiri duela svaki put su se radovali naši navijači.

Prvi put sa Slovenijom smo igrali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 1998. godine. 10. novembra 1996. godine smo na stadionu Bežigrad u Ljubljani slavili pobjedu rezultatom 2:1. Elvir Bolić i Meho Kodro bili su strijelci za našu reprezentaciju dok je Zlatko Zahovič pogodio za Sloveniju. Bila je to ujedno i prva pobjeda naše reprezentacije u historiji kada su u pitanju mečevi kvalifikacija.

U revanšu odigranom na stadionu Koševo 10. septembra 1997. godine smo pobijedili sa 1:0, a strijelac je ponovo bio Bolić.

Naredna dva susreta sa Slovenijom bila su prijateljska. U Mariboru smo 2008. godine ubilježili pobjedu rezultatom 4:3. Dvostruki strijelac za izabranike tadašnjeg selektora Miroslava Ćire Blaževića bio je Vedad Ibišević dok su Edin Džeko i Zvjezdan Misimović postigli po jedan pogodak. Dvostruki strijelac za Sloveniju bio je Milivoje Novaković dok je Robert Koren postigao jedan pogodak. U tom susretu je na klupi Sloveniji sjedio sadašnji selektor Matjaž Kek.

Posljednji okršaj sa Slovencima imali smo 6. februara 2013. godine na stadionu Stožice u Ljubljani. Puleni tadašnjeg selektora Safeta Sušića slavili su ubjedljivu pobjedu rezultatom 3:0. Strijelci su bili Vedad Ibišević, Miralem Pjanić i Muamer Svraka.

Kao i u prethodnim duelima protiv Slovenije i večeras se očekuje velika podrška sa tribina za našu selekciju.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Predstavljene poslovne ideje mladih sa područja TK u okviru Impakt in …

Omladinske selekcije KK Bosna ubjedljive u 10. kolu Lige mladih

Rast plaća i poboljšanje materijalnih prava za uposlenike uobrazovan …

Kalesija ulaže u mlade: Strateški koraci ka uspjehu

BKC Kalesija: Književno veče s Namikom Halilovićem


CLOSE
CLOSE