17.1208:57
Kalesija

Sloga se od Druge lige FBiH oprostila porazom, Mladost osvojila bod u Orahovici

Završena je sezone u Drugoj ligi FBiH – sjever. Titula prvaka pripala je Napretku iz Matića, ali “sjever” neće imati predstavnika u play offu za ulazak u Prvu ligu FBiH. Ligu napuštaju Mladost Domaljevac, Sloga Prud, Seona, Dizdaruša i Sloga Tojšići.

Tojšićani su u posljednjem kolu poraženi kod imenjaka u Prudu sa visokih 4:0. Strijelci za domaće bili su Miloš Ilić (30’), Srđan Paležnica (34’), Daniel Majić (51’) i Bernard Majić (74’). Uprkos pobjedi ekipa iz Posavine nije uspjela izboriti opstanak. S druge strane, Tojšićani su davno ostali bez šansi za opstanak pa će naredne sezone igrati Prvu ligu TK.

Mladost Kikači je na gostovanju u Orahovici kod istoimene domaće ekipe došla do boda. Krajnji rezultat susreta glasio je 1:1, a oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Emir Mešanović je u 58. minuti pogodio za domaće da bi Semir Mujkanović u 78. minuti postavio konačan rezultat.

Kikačani su sezonu završili na petom mjestu sa istim brojem bodova kao četvrtoplasirani Svatovac.

Ekipa kalesijske Bosne bila je slobodna u ovom kolu. Kalesijci su sezonu završili na visokom trećem mjestu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Općinski sud u Živinicama: Javni oglas za popunu upražnjenog radnog …

Irfan Peljto na užem spisku sudija koji konkurišu za Svjetsko prvens …

Gazibegović napustio Keln i vratio se u Šturm

Stanje na putevima: Saobraća se po mokrom kolovozu, magla i dalje ote …

Servisne informacije iz Kalesije (17.12.2025.)

CLOSE
CLOSE