22.1223:03
Kalesija

Putevi u BiH: Saobraća se po mokrom ili vlažnom kolovozu

Zbog opasnosti od odrona i dalje je obustavljen saobraćaj na magistralnom putu Bistrik-Lapišnica.  Alternativni pravac je kroz grad (Sarajevo).

Na putevima u Bosni i Hercegovini saobraća se po mokrom ili vlažnom kolovozu, a upozoravamo na povećanu opasnost od odrona i savjetujemo oprezniju vožnju.  Izdvajamo dionice: Čevljanovići-Nišići, Novi Travnik-Bugojno, Konjic-Jablanica, Jajce-Banja Luka, Mostar-Žitomislići, Grude-Posušje i Bihać-Srbljani-Bosanska Krupa.

U pojedinim dijelovima naše zemlje skrećemo pažnju i na povremeno jak vjetar.

Apelujemo na vozače da budu oprezni i da se pridržavaju svih saobraćajnih propisa. Napominjemo da je zimska oprema zakonski obavezna.

Zbog sanacionih radova na magistralnom putu  Čevljanovići-Nišići zauzeta je jedna traka u dužini od 1 km. Za vrijeme radova vozila saobraćaju nesmetano, preostalim dvjema trakama.

Na magistralnom putu Livno-Šuica (Borova glava) upozoravamo na česte izlaske divljih konja na kolovoz.

Na graničnim prelazima putnička vozila ne čekaju duže od 30 minuta.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Iz štampe izašla knjiga “Uloga Hrasna Gornjeg u odbrani od agr …

Najava događaja u BKC-u: Promocije knjiga, film o Kalesiji, izložba …

Značajan porast sjetvenih površina zabilježen u Kalesiji

Snažna investiciona komponenta Budžeta najavljuje razvojnu godinu za …

Održano književno veče s Namikom Halilovićem

CLOSE
CLOSE