23.0606:22
Kalesija

Iz Nezuka krenuo “Quad maraton” prema Potočarima

Preko 150 vozača quad vozila iz cijele BiH, jutros se okupilo u Nezuku, odakle su organizovano krenuli prema Potočarima, gdje će sutra odati počast i klanjati dženazu žrtvama srebreničkog genocida.

Radi se o drugom “Quad maratonu”, a učesnici ističu da nose poruku mira i da žele na ovaj način da odaju počast žrtvama genocida, kojeg su u julu 1995. godine pripadnici VRS-a i srpskih paravojnih formacija počinili nad Bošnjacima u Srebrenici.

Učesnike ovog maratona jutros je ispratio i legendarni srebrenički komandant Naser Orić, koji se zahvalio svim učesnicima i pozvao ih da mirno i dostojanstveno voze i na taj način odaju počast žrtvama.

Izvor: rtvglasdrine.com

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Servisne informacije iz Živinica (23.6.2026.)

Servisne informacije iz Kalesije (23.6.2026.)

Kalesija domaćin tuning spektakla: Više od 440 prijavljenih vozila

Počela višednevna edukacija izborne administracije

Usvojen Pravilnik o povratu PDV-a na prvu nekretninu: Građani će mo …

CLOSE
CLOSE