21.1203:37
Kalesija

Roze zgrada Općine u znak podrške borbi protiv karcinoma dojke

Udruženje “Nijemi krik” koje okuplja žene liječene i oboljele od karcinoma dojke u petak, 18.10.2019. godine, organizije manifestaciju “Roze oktobar”. Svake godine članice udruženja tradicionalno obilježavaju mjesec borbe i žena. Tako su u okviru “Roze oktobra” imale nekoliko aktivnosti posjećivanje članica oboljelih od karcinoma, kao i šetnja kroz grad. U znak podrške borbi protiv karcinoma u petak i subotu od 20:00 do 23:00 sata i bit će osvjetljena zgrada Općine u rozu boju.

Svake godine članice ovih udruženja građanima dijele roze trakice koje simboliziraju solidarnost i podršku oboljelim od ove bolesti. Godišnje od karcinoma dojke obolijeva u prosjeku oko 50.000 žena, a ta bolest je najčešći uzrok smrti žena u životnoj dobi od 35 do 65 godina.

Prigodnim manifestacijama u toku ovog mjeseca nastavit će se ukazivati na važnost borbe protiv karcinoma dojke. Manifestacija “Roze oktobar” počinje u 8:00 sati.



Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Centralna mevludska svečanost povodom mubarek noći Lejletul-regaib u …

Čestitka općinskog načelnika i predsjedavajućeg Općinskog vijeća …

Dvije medalje za Bakira Musića na atletskom dvoranskom mitingu u Beog …

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

Gdje su Dani dijaspore i šta Kalesija danas nudi svojim ljudima?

CLOSE
CLOSE