21.1218:46
Kalesija

Edina Hrnjić kandidat za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH

Sponzorisan članak

Edina Hrnjić rođena 24.9.1989 god. u Tuzli. Diplomirani ekonomista, zaposlena u firmi Doo Grego-GTP Kalesija kao referent prodaje. Član Savjeta za Budžet i finansije TK PDA. Član Asocijacije žena PDA u Kalesiji i predsjednica borilačkog kluba Kung Fu Wu Shu „MAJSTOR“ Tojšići.

Kandidat za Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH – izborna jedinica 5, pod rednim brojem 7.

Odlučila sam da se pridružim Pokretu Demokratske Akcije zato što smatram da je Pokret demokratske akcije trenutno jedina prava stranka koja može pokrenuti pozitivne procese u lokalnoj zajednici, Tuzlanskom kantonu i Bosni i Hercegovini. Cilj i razlog osnivanja PDA je potreba da se pokrene, afirmiše, vodi i realizira novo političko djelovanje zasnovano na radu i odgovornosti. Program rada PDA prvenstveno se zasniva na očuvanju države BiH kao suverene, demokratske i nedjeljive države svih naroda i građana koji u njoj žive. Svoje političko djelovanje zasnivamo na poštivanju prava  kako bi Bosna i Hercegovina postala pravna i efikasna država. Uz podršku građana BiH, Pokret Demokratske Akcije može kroz rad i odgovornost osigurati trajni mir, ekonomski napredak i kvalitetniji život svakog pojedinca. Pokret Demokratske Akcije je kao dio svog programa također posvetio ekonomskoj politici i razvoju ekonomske situacije u Bosni i Hercegovini izdvajajući neke od najvažnijih problema, kao to su :

  • Visoka stopa nezaposlenosti i nedovoljan broj novih radnih mjesta
  • Niske plate i penzije
  • Odlazak mladih iz BiH
  • Nedostatak i mali broj kvalitetnih stranih investicija
  • Visoki javni rashodi
  • Finansijska neodrživost penzionog sistema

To su samo neki od problema za čije rješavanje ću se zalagati ukoliko dobijem podršku birača i budem član Parlamenta Bosne i Hercegovine.

Kao predsjednica borilačkog kluba Kung Fu Wu Shu „MAJSTOR“ željela bih istaći da Pokret Demokratske Akcije nudi podršku mladima i u sportu, samim tim što ima rješenja za osiguranje odgovarajućih uslova, programe i stručni kadar kako bi se sport učinio dostupnim svim kategorijama stanovništva. PDA će osigurati potrebne sportske objekte i finansijska sredstva za bavljenjem sportom i nagrađivati postizanje vrhunskih sportskih rezultata na takmičenjima. Cilj nam je da sportske talente zadržimo u BiH. Uz Pokret Demokratske Akcije možemo puno toga promjeniti ali samo ako budemo se svi borili i podržavali prave ljude koji nam nude prava rješenja. Zato građani Bosne i Hercegovine izađite na Izbore i glasajte za Pokret Demokratske Akcije.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Upotreba pirotehnike iz ugla ljekara: Petarde nisu igračka – je …

Centralna mevludska svečanost povodom mubarek noći Lejletul-regaib u …

Čestitka općinskog načelnika i predsjedavajućeg Općinskog vijeća …

Dvije medalje za Bakira Musića na atletskom dvoranskom mitingu u Beog …

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

CLOSE
CLOSE