21.1221:06
Kalesija

U Babajićima počele pripreme za izgradnju sportskog poligona za djecu

Izgradnja vodovodne mreže u kalesijskom naselju Babajići i njeno priključenje na gradski vodovod koje je izvršeno 28.12.2017 godine od strane općinskog načelnika Seada Džafića kao da je najavilo niz aktivnosti i akcija mještana ovog naselja u narednoj 2018 godini.

Naime u januaru 2018 godine mještani ovog naselja pokreću incijativu i kreću  sa izgradnjom ulične rasvjete. Projekat je realizovan za samo osam dana ,radovi su trajali od 11.1.2018. do 18.1.2018 godine. Ovih dana očekuje se tehnički prijem radova od strane elektro-distribucije Tuzla kao i zvanično puštanje u funkciju ulične rasvjete u Babajićima od strane općinskog načelnika Seada Džafića.

Vodovod i ulična rasvjeta  dali su motiv mještanima za realizaciju novih projekata u ovom naselju.

Na zboru građana koji je održan 21.1.2018 godine u mektebskim prostorijama mesdžida u Babajićima jedna od tačaka dnevnog reda bila i rješavanje pitanja  dječijeg igrališta u ovom naselju. Jednoglasno je uvojena odluka da se pitanje dječijeg igrališta treba što prije riješiti te je formirana komisija od četiri člana kojoj je dato ovlaštenje o kupovini pogodnog placa za dječije igralište.

Sastanak je predvodio predsjednik MZ Tojšići Mujo Kadić koji je građanima Babajića rekao da se nada da će i Općinsko vijeće i načelnik podržati projekat izgradnje dječijeg igrališta u Babajićima.

Sportski poligon za djecu odnosno dječije igralište svakako će mnogo značiti djeci iz naselja Babajići jer će imati adekvatno mjesto za igru

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Upotreba pirotehnike iz ugla ljekara: Petarde nisu igračka – je …

Centralna mevludska svečanost povodom mubarek noći Lejletul-regaib u …

Čestitka općinskog načelnika i predsjedavajućeg Općinskog vijeća …

Dvije medalje za Bakira Musića na atletskom dvoranskom mitingu u Beog …

U Tuzli uhapšen višestruko traženi kriminalac: Zaplijenjena dva kil …

CLOSE
CLOSE