16.0616:06
Kalesija

Živinice: Poplavljeno 40 stambenih objekata

Prema izvještaju KOC Tuzla na području Grada Živinice rijeka Spreča se izlila i ugrozila oko 100 stambenih objekata od kojih je 40 poplavljeno. Ugrožena su dva privredna objekta.

FOTO:Facebook


Na potezu Suha-Ljubače rijeka Spreča poplavila je dva stambena objekta a 7 objekata se nalazi u okruženju vodom. Navedena putna komunikacija je u prekidu. Također je prekinuta putna komunikacija na potezu naselje Cilljuge prema aerodromu.

Prema riječima jednog od vatrogasaca jučer je u naselju Strašanj evakuisana starija muška osoba.

Na području Grada Živinice aktivirana su i klizišta. Prijavljeno je aktiviranje klizišta u nasleju Dubrave, Višća Donja te u MZ Podgajevi selo Zukići gdje klizište prijeti stambenom objektu.

Civilna zaštita, Crveni križ i vatrogasci su pomno pratili i prate stanje koje može uzrokovati veće štete.

“Svakako da smo na raspolaganju 24/7 za sve potrebe i eventualne probleme nastale izlivanjem nabujale vode iz korita”napisao je načelnik Began Muhić na stranici.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Bosanka vodi jedan od najpoznatijih univerziteta u Evropi

Dvije osobe povrijeđene u sudaru kamiona i automobila u Dubravama

Severina će uvesti Tuzlake u 2027. godinu koncertom na Trgu slobode

16,5 miliona KM za podršku poljoprivredi i ruralnom razvoju

Događaji u Zugu još jednom okupili Kalesijce i njihove prijatelje

CLOSE
CLOSE