18.0414:56
Kalesija

Poziv Bosancima u Švicarskoj da posjete Festival nacija: Gost književnik Mehmed Đedović

Događaj pod nazivom „Fest der Nationen“ (Festival nacija) koji je u Zugu 2014. okupio više od 20 udruženja migranata, motivirao je Ured za integraciju i tadašnje sudionike da susret nacija ponovo organiziraju.

Ove godine, 9. septembra, na susretu će sudjelovati više od 30 udruženja koje će predstavljati svoju zemlju kako u kulturno-umjetničkim nastupima tako i predstavljanjem nacionalne kuhinje svoje zemlje.

Udruženje Zug – Kalesija imati će svoj štand na kojem će se ponuditi domaći, bosanski, specijaliteti.

Štand se možete  posjetiti  od 12:00 do 24:00 sata. U kulturnom dijelu, Udruženje će predstavljati kalesijski književnik Mehmed Đedović koji će predstaviti svoja izdanja objavljena u zadnjih par godina. Organizatori pozivaju sve Bosance i Hercegovce, koji žive i rade u Švicarskoj  da posjete ovaj događaj.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Djeca porijeklom iz BiH u Švedskoj čuvaju jezik, pjesmu i identitet

U februaru u FBiH prosječna neto plata 1.643 KM, broj zaposlenih na i …

BKC Kalesija: U četvrtak promocija romana “Smajkanov” aut …

Sabor Islamske zajednice u BiH raspisao izbore za novog reisul-ulemu

Veliki broj živiničkih naselja sutra bez struje

CLOSE
CLOSE