14.1213:43
Kalesija

Članovi PD “Kalesija” organizovali izlet na Vranicu

Prokoško jezero se nalazi na planini Vranici i glečerskog je porijekla. Nalazi se na 1670 metara nadmorske visine. Od Fojnice je udaljeno 22 km. U jezeru je još uvijek ostao endemični primjerak vodozemca – triton. U ljepotama Prokoškog jezera i Vranice uživali su članovi Planinarskog društva Kalesija.

Naime, 16. i 17. septembra 2017. Planinarsko društvo “Kalesija” organizovalo je izlet na Vranicu. 16 septembra izvršili su uspon na dva vrha planine Vranica: Nadkrstac 2112 metra nadmorske visine i Rosinj 2059 metra nadmorske visine. Uspon je trajao 5h. Ukupno je pređeno 14,5km

Drugi dan izleta izvršili su uspon na još dva vrha planine Vranica Ločika 2107 metara nadmorske visine i Crno vrelo.Uspon je trajao 4h. Ukupno je pređeno 10,3 km.

Na izletu su učestvovala četiri člana PD “Kalesija” Rasim Mehidić, Fuad Sinanović, Semir Karić i Muamer Omerović.

Fotografije koje su zabilježili pomenuti članovi pokazuju ljepotu i bogatstvo prirode i nikoga ne ostavljaju ravnodušnim.

Hvala Muameru Omeroviću na prelijepim fotografijama.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Odbojkašice Bosne sutra protiv Mikase

Pišemo li kako govorimo

Održana Osnivačka skupština Udruženja građana „Amanet Kamenica …

Medžlis Janja završava generacijski projekt: Silos i sušara za žit …

Doborac objavio spisak igrača za prijateljski dvomeč sa Crnom Gorom

CLOSE
CLOSE