Kalesija

15 godina postojanja i uspješnog rada KUD “Biser” Tojšići

Kulturno umjetničko društvo “Biser” Tojšići ove godine slavi jubilej, 15 godina s postojanja i rada. Tim povodom pomenuto kulturno umjetničko društvo organizovalo je svečani koncert i manifestaciju “Veče sa prijateljima”. Na pomenutoj manifestaciji osim pored domaćina nastupili su članovi KUD “Podravina” Čađavica – Hrvatska i KUD “Dobošnica” Dobošnica.

Nakon koncerta nastavljeno je i druženje u restoranu FK “Sloga” Tojšići.

“Hvala puno svima koji su učestvovali u organizaciji i realizaciji našeg koncerta. Veliko hvala muzičaru Miralemu Bošnjaković koji je bio na nivou zadatka i napravio lijepu i ugodnu atmosferu na druženju i koncertu” napisali su iz KUD “Biser” Tojšići.

Podsjećanja radi, kulturno umjetničko društvo “Biser” Tojšići osnovano je iz ljubavi prema tradiciji, običajima i narodnim igrama. Početak nije bio lahak, kazao je jednom prilikom predsjednik Mehmed Hodžić.

Krenuli smo od nule, a uradili smo mnogo toga. Nastupali smo kako u Bosni i Hercegovini tako i van njenih granica” kazao je Hodžić.

Na svim nastupima članovi kulturno umjetničkog društva ostavili su trag i u najljepšem svjetlu predstavili svoje društvo i svoju općinu.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

“13.000 mladih za 13.000 stabala“: PREC Živinice aktivni uče …

Ismail Zulfić postavio novi seniorski evropski rekord

Putevi u BiH: Povećana opasnost od odrona

Servisne informacije iz Živinica (8.12.2025.)

Servisne informacije iz Kalesije (8.12.2025.)

CLOSE
CLOSE

sltr88

slotter88