26.0105:26
Kalesija

Džematlije Dubnice Donje zajedno dočekali iftar

Mjesec ramazan je prilika da bolje upoznamo naše komšije, da širimo ljubav prema vjeri, ibadetimo, te zajedno sa svojim najmilijim provodimo najdraži mjesec u godini. Nakon cijelog dana suzdržavanja od hrane i vode, posebna čar dijeli se za iftar, još kada dočekamo paljenje kandilja sa najmilijim ništa nema ljepše. Na ramazanskoj trpezi nađu se tradicionalna jela, a vrijedne domaćice potrude se da sofra bude što bogatija.

Radost ramazana osjetili su sinoć i džamatlije Dubnice Donje.

Džemat Dubnica Donja svake godine upriliči iftar za džematlije. Džematlije su kako oni stariji tako i mlađi zajedno iftarili i razmijenili iskustva i dobre priče.

Lijepo je vidjeti da su iftari sve posjećeniji i da omaldina želi da se druži i dolazi na ovakva okupljanja. Na taj način čuva se i njeguje tradicija, a dok je toga bit će i zajedničkih druženja i iftara.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Džeko strijelac na debiju za Schalke

Bakir Musić postavio novi seniorski državni rekord BiH na 200 metara

Masovna tuča Delija i Torcide ispred aerodroma Dubrave: Privedene 93 …

Jedemo li kruh ili hljeb

Nekoliko živiničkih ulica danas bez struje

CLOSE
CLOSE