28.1213:59
Kalesija

Putevi u BiH: Kolovoz mjestimično vlažan, pojačan promet vozila na graničnim prelazima

Pojačan promet vozila bilježi se na ulazu u Bosnu i Hercegovinu na graničnim prelazima: Velika Kladuša, Bosanska Gradiška, Gradina, Orašje i Bosanski Brod. Na ostalim graničnim prelazima za sada se ne čeka duže od 30 minuta.


Kolovoz je mjestimično vlažan, a upozoravamo na učestale odrone zemlje ili kamenja.

Vidljivost je zbog magle smanjena na putnim pravcima: Sarajevo-Zenica, Tomislavgrad-Posušje i Kobiljača-Kiseljak-Kaonik. Na svim dionicama savjetujemo opreznu vožnju, prilagođenu uslovima na putu. Napominjemo da je posjedovanje zimske opreme zakonski obavezno.
Na magistralnom putu Jajce-Donji Vakuf zbog radova u tunelu Skela, tokom dana saobraća se naizmjenično, jednom trakom.

U noćnim satima (22-06 sati) saobraćaj se obustavlja i preusmjerava na obilaznicu oko tunela.
Zbog radova na izgradnji trake za spora vozila na dionici magistralnog puta M-18 Čevljanovići-Nišići (u dužini od 300 m) saobraća se naizmjenično-jednom trakom (regulacija semaforima).


Sporije zbog radova saobraća se i na dionici autoputa A-1 Zenica sjever-Zenica jug, kao i na magistralnom putu Živinice-Stupari.


Zbog nastupajućeg vjerskog praznika katoličkog Božića danas od 12 sati do ponedjeljka (26.12.) do 24 sata zabranjen je prevoz eksplozivnih materija na teritoriji Federacije Bosne i Hercegovine.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

U utorak promocija knjige “Uloga Hrasna Gornjeg u odbrani od agresij …

Završena 13. redovna sjednica OV Kalesija

Rukovodiocima PK “Dubrave” ponovo izrečena zatvorska kazn …

Usvojena Odluka o izvršenju budžeta za 2026. godinu

Obilježena mubarek noć Lejletul-regaib

CLOSE
CLOSE