Kalesija 12°

Žrijeb za Evropsku ligu: Sarajevo i Široki nosioci, Željo nije…

Bosnu i Hercegovinu će u Evropskoj ligi ove sezone predstavljati tri kluba, Sarajevo Željezničar i Široki.


Široki će takmičenje početi kao nosilac u prvom krugu kvalifikacija, te ne bi trebao imati previše problema, pogotovo kada se pogledaju ekipe koje Širokobriježani mogu izvući.

Porazom od Rudara u Prijedoru u posljednjem kolu Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine Željezničar je izgubio pravo nosioca u drugom krugu kvalifikacija, pa bi sarajevski plavi mogli imati nešto teži zadatak, s obzirom da su im među mogućim protivnicima Fulham, Red Bull Salzburg, Žilina, Maccabi iz Tel Aviva…

Viceprvak Bosne i Hercegovine, ekipa Sarajeva, u žrijebu će za drugi krug kvalifikacija za Evropsku ligu biti nosilac, što bi izabranicima trenera Mirze Varešanovića moglo olakšati posao u prolasku ka trećoj rundi, jer su nenosioci objektivno daleko slabije ekipe od onih koje su postavljene kao nosioci.

Ipak, sva tri bh. kluba ukoliko prođu do trećeg kola biće nenosioci, a nosioci u ovoj fazi su zaista strašni. Ekipe poput Atletico Madrida, AZ Alkmaara, Club Bruggea ili Željinog protivnika u Ligi prvaka od prošle sezone, Hapoela iz Tel Aviva, zaslužuju svaki respekt.

Žrijeb prvog i drugog kruga kvalifikacija održaće se 21. juna, dok će se žrijeb trećeg kola kvalifikacija održati 15. jula. Prve utakmice prve kruga kvalifikacija igraće se 30. juna, a revanši 7. jula. Drugi krug kvalifikacija počinje 14. jula, a revanši su sedam dana kasnije, 21. jula.

EKIPE U ŽRIJEBU ZA PRVI KRUG KVALIFIKACIJA:

NOSIOCI: Fulham, Elfsborg, Tromsø, St Patrick's Athletic, Qarabağ, Jagiellonia Białystok, Rabotnički, Aalesund, Spartak Trnava, Dinamo Tbilisi, Honka, Varaždin, Minsk, Olimpi Rustavi, Rad, Häcken, Široki Brijeg, Reykjavík, The New Saints, Renova, Koper, Budućnost Podgorica, Birkirkara, Paks, Ferencváros.

NENOSIOCI: Glentoran, Milsami Orhei, Banga Gargždai, Daugava Daugavpils, Olimpija Ljubljana, Cliftonville, Flamurtari Vlorë, Vllaznia Shkodër, Narva Trans, Baku, Pavlodar, Shakhter Karagandy, Zeta, Banants, Nõmme Kalju, Vestmannaeyar, Runavík, Ulisses, Tre Penne, Neath, Käerjéng 97, Lusitanos, UE Santa Coloma, Fuglafjørður, Fola Esch.

EKIPE U ŽRIJEBU ZA DRUGI KRUG KVALIFIKACIJA

NOSIOCI: Pobjednici susreta u prvom krugu u kojem budu igrale ekipe Fulhama, Elfsborga, Tromsa, St Patricka, Qarabağa, Jagiellonije, Rabotničkog, Aalesunda, Spartaka iz Trnave, Dinamo Tbilisija, Varaždin, te Red Bull Salzburg, Austria Beč, Anorthosis, Žilina, Nacional, Poltava, Sheriff Tiraspol, ADO Den Haag, Lokomotiv Sofia, Gaziantepspor, Olympiakos Volou, Dundee United, Bnei Yehuda, Midtjylland, Maccabi Tel Aviv, Westerlo, Jablonec, Gaz Metan Mediaş, Ventspils, Thun, Vålerenga, Aktobe, Vojvodina, Bohemians, AEK Larnaca, Sarajevo, Levadia Tallinn, Split.

NENOSIOCI: Pobjednici susreta u prvom krugu u kojem budu igrale ekipe Minsk, Olimpi Rustavi, Rad, Häcken, Široki Brijeg, Reykjavík, The New Saints, Renova, Koper, Budućnost Podgorica, Birkirkara, Paks, Ferencváros, te Shakhtsyor Salihorsk, Śląsk Wrocław, FH, Liepājas Metalurgs, Örebro, Željezničar, Iskra-Stal, Sūduva Marijampolė, Vaduz, TPS, Tirana, Tauras Tauragė, KuPS, Rudar Pljevlja, Kecskemét, Sant Julià, EB/Streymur, Khazar Lankaran, Gagra, Metalurg Skopje, Differdange 03, Mika, Domžale, Llanelli, Crusaders, Juvenes/Dogana, Floriana.

EKIPE U ŽRIJEBU ZA TREĆI KRUG KVALIFIKACIJA

NOSIOCI: Pobjednici susreta u drugom krugu u kojem budu igrale ekipe: Red Bull Salzburg, Austria Beč, Anorthosis, Žilina, Nacional, Poltava, Sheriff Tiraspol, ADO Den Haag, Lokomotiv Sofia, Gaziantepspor, Olympiakos Volou, te Atlético Madrid, AZ Alkmaar, Hapoel Tel Aviv, Club Brugge, Sparta Prag, Palermo, Dinamo Bucureşti, PAOK, Stoke City, Rennes, Young Boys, Levski Sofia, Mainz 05, Mladá Boleslav, Bursaspor, Vitória Guimarães, Helsingborg, Karpaty Lviv, Brøndby, Crvena zvezda, Alania Vladikavkaz, Hearts.

NENOSIOCI: Pobjednici susreta u drugom krugu u kojem budu igrale ekipe Midtjylland, Maccabi Tel Aviv, Westerlo, Jablonec, Gaz Metan Mediaş, Ventspils, Thun, Vålerenga, Tromsø, St Patrick's Athletic, Qarabağ, Jagiellonia Białystok, Rabotnički, Aalesund, Aktobe, Vojvodina, Bohemians, AEK Larnaca, Spartak Trnava, Dinamo Tbilisi, Sarajevo, Honka, Levadia Tallinn, Split, Varaždin, Hajduk Split, Omonia, Legia, Ried, Gomel, Senica, Strømsgodset, Sligo Rovers.

sportsport.ba

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija: Otvorena savremena benziska pumpa i autobuska stanica, inves …

“Mladost” slavila pobjedu,”Sloga” i “Bos …

Juniori “Bosne” osvojili drugo mjesto na državnom prvenst …

Završen memorijalni turnir „Ibrahim Huremović i Dževad Ikanović …

Zekerija Jahja Salihović drugi na državnom takmičenju iz islamske v …

VIDEO/ Bez obzira na kišno vrijeme 65 mališana uzelo učešće na &# …

CLOSE
CLOSE