Kalesija 16°

Završene “Radničke sportske igre općine Kalesija 2011.”: Medžlis u finalu bolji od Dva lava, “Općini” treće mjesto

Na betonskom igralištu MSŠ Kalesija proteklih dana se igrao malonogometni turnir “radničkih sportskih susreta općine Kalesija 2011.”
U mjesecu julu se odigrao turnir u odbojci, a druga polovina septembra je bila rezervisana za turnir u malom nogometu.
Finalna utakmica, kao i utakmica za treće mjesto, su igrane u ponedjeljak (03. oktobar).

Medžlis Kalesija - pobjednik malonogometnog turnira radničkih sportskih igara 2011.

U utakmici za treće mjesto sastale su se ekipe “Općina Kalesija” i “Zlatni klas”.
U zanimljivoj utakmici prvi do gola dolaze igrači Zlatnog klasa, ali do kraja poluvremena “Općina” okreće rezultat u svoju korist, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 2:1.

Drugo poluvrijeme ove utakmice je bilo dosta nezanimljivije, a iskusniji igrači “Općine” su utakmicu rutinski priveli kraju.
U samom finišu utakmice viđeno je dosta prilika na obje strane, a nakon što je ekipa Zlatnog klasa propustila nekoliko prilika za izjednačenje, protivnička ekipa 3 minute prije kraja utakmice dolazi do rezultata 3:1, što je i odlučilo pobjednika ovog meča.
Konačni rezultat utakmice je glasio 4:2 za ekipu “Općine”.

U finalnoj utakmici snage su odmjerile ekipe Medžlisa Kalesija i prošlogodišnji pobjednik “radničkih igara”, ekipa Dva lava iz G. Rainaca.
U ovoj utakmici je  viđeno 5 golova, ali i mnoštvo prilika na obje strane.
Nakon odlične akcije, hfz. Smajić donosi prednost ekipi Medžlisa. Do kraja poluvremena je viđeno nekoliko prilika pred golom Medžlisa, ali zahvaljujući Sakiću Medžlis je do kraja poluvremena sačuvao prednost od jednog gola.

Drugo poluvrijeme se igralo pod svjetlima reflektora.
Igrači Dva lava su u drugo poluvrijeme ušli dosta ofanzivnije, a Samir Musić nakon odlilčne akcije postiže pogodak za 1:1.
Kao i u utakmici za treće mjesto, i finalni meč su odlučili iskunsiji igrači.
Nakon što je Medžlis preko M. Sakića poveo sa 2:1, protivnici su odlučili igrati “na višak”, što su iskusni igrači Medžlisa znalački iskoristili.
Nakon loše reakcije odbrane Dva lava, M. Pjanić pogađa za 3:1, a tačku na i, svojim drugim golom u finalnoj utakmici, postavlja hfz. Smajić.

Utakmica za treće mjesto:
Općina Kalesija – Zlatni Klas 4:2
Finalna utakmica:
Medžlis Kalesija – Dva Lava 4:1

Nakon finalne utakmice dodjelna su i priznanja za najuspješnije učesnike “radničkih sportskih igara 2011.”.
Pored pehara za prve tri ekipe, priznanja su dodjeljena i “najboljem veteranu” – S. Aliću iz ekipe MSŠ Kalesija, najboljem golmanu – Selmiru Hadžiću iz ekipe CZSR, kao i najboljem igraču malonogometnog turnira – Nevresu Fatiću iz ekipe Medžlisa. Predsjedavajući Općinskog vijeća Kalesija, Fetah Hujdur, je uručio priznanja najuspješnijima.

Malonogometni turnir radničkih sportskih igara 2011. su sudili Admir Avdić i Mirnes Mujanović.
U srijedu (12.oktobar) na fudbalskom stadionu u Miljanovcima će se odigrati i revijalna utakmica, u kojoj će se sastati izabrene ekipe iz grupa “A” i “B” sa završenog malonogometnog turnira.