Kalesija 14°

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je u Minsku ostvarila najvažniju pobjedu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Ukrajini i Poljskoj.

Poražena je neugodna Bjelorusija koju su „Zmajevi“ sa pola snage savladali rezultatom 2:0.

Pobjednik je riješen već u prvih pola sata utakmice.

U 21. minuti utkamice Džeko je izborio penal za „Zmajeve“, a siguran sa bijele tačke bio je Sejad Salihović.

Samo dvije minute kasnije već je 2:0 za izabranike Safeta Sušića. Korner s lijeve strane izveo je Pjanić, a na odbijenu loptu natrčao je Medunjanin i pogodio za konačnih 0-2.

S ova tri boda, bh. fudbaleri su preskočili Bjeloruse, koji imaju i utakmicu više.

Sve u svemu, fantastična predstava bh. reprezentativaca koji narednu utakmicu kvalifikacija igraju već u utorak na na Bilinom polju, a protivnik je večeras zasluženo poražena Bjelorusija.