Kalesija 20°

Mourinhova ekipa ponovo sa 10 igrača završila meč sa Barcom, Messi i Ronaldo pogodili iz penala/ Manchester City preko Uniteda do finala FA Cupa -VIDEO-

El clasico na stadionu Santiago Bernabeu u okviru 32. kola Primere završen je bez pobjednika. Tako je vodeća Barca šest kola prije kraja zadržala razliku od osam bodova u odnosu na Real, jedinog preostalog konkurenta za titulu.

Dvojica najboljih igrača Leo Messi i Cristiano Ronaldo postigli su po gol, te je susret završen neriješenim rezultatom, 1:1.

Obojica su pogodili iz jedanaesterca, Messi je u 53. minuti donio Barceloni vodstvo 1:0, a Ronaldo je poravnao u 82.

Valja istaći da su Madriđani od 51. minute igrali s desetoricom, jer je Albiol zaradio crveni karton.

Neriješen rezultat puno više odgovara Barceloni, koja je ovim praktično došla na korak do nove titule prvaka Španije.

Sve ono što možda večeras ljubitelji fudbala nisu vidjeli, svakako će moći nadoknaditi u narednih 20 dana. U tom periodu na rasporedu su još tri el clasica, Barca i Real će se sastati u finalu Kupa kralja, te u polufinalu Lige prvaka.

Primera, 32. kolo:

Real Madrid – Barcelona 1:1 (Ronaldo 82. – Messi 53)

Wembley: Manchester City 1:0 Manchester United

Velika greška Michaela Carricka omogućila je pogodak Yaye Tourea i pobjedu Manchester Citya protiv gradskog rivala Manchestewr Uniteda (1-0) u polufinalu FA Cupa igranom na Wembleyju.

Raspali su se na taj način snovi “crvenih đavola” o reprizi 1999. godine, odnosno osvajanju trostruke krune. United će priliku za trofeje tako morati tražiti kroz Premiership u kojem je na prvom mjestu i Ligu prvaka u kojoj će u polufinalu odmjeriti snage sa Schalkeom.

Manchester City se, ipak, plasirao u prvi finale FA Cupa nakon 1981. godine, a u njemu će loviti svoj prvi trofej nakon 1976. i naslova u Liga kupu. Suparnika u finalu saznat će u nedjelju kad se u drugom polufinalu, također na Wembleyju, sastaju Bolton i Stoke City.

Ključni se trenutak subotnjeg okršaja, u kojem nije bilo Waynea Rooneyja (suspenzija) i Carlosa Teveze (ozljeda), dogodio u 52. minuti kada je Carrick pred svojim šesnaestercem dodao loptu Toureu, a Toure, prošao pored nemoćnog Nemanje Vidića i matirao Edwina van der Sara.

Najbolju je priliku za izjednačenje United imao u 66. minuti kada je pokušaj Nanija iz slobodnog udarca golman Cityja Joe Hart odbio u prečku. Šanse Uniteda dodatno su se smanjile u 72. minuti kada je Paul Scholes otvorenom kopačkom pogodio Pabla Zabaletu u natkoljenicu i dobio direktni crveni karton.