Kalesija 13°

VIDEO/ Novi El Clasico, stare navike: Barca opet nokautirala Reala

Još jedan El Clasico završen je pobjedom Barcelone. Iako je igran na Santiago Bernabe stadionu u Madridu, iako je Real lider prvenstva i u velikoj formi, Barca je opet, po ko zna koji put u proteklih nekoliko sezona, očitala lekciju domaćinu i došla do trijumfa, možda i lakše nego što je i sama očekivala.

No, niko nije očekivao ovakav kraj nakon što je Karim Benzena u 23. sekundi postigao gol za domaće. Valdez je loše ispucao loptu, koja je na kraju stigla do Francuza i nastao je delirijum na tribinama. Real je nastavio sa napadima, ali je se brzo konsolidovala i Barca koja je preko Inieste u 14. minutu zaprijetila Casillasu. Zaprijetio je i Xavi iz slobodnjaka, nakon što je oboren Fabregas, ali je čuver mreže domaćina izbio loptu u korner.

Izjednačenje je stiglo u 30. minutu. Messi je munjevito povukao loptu po sredini terena, dodao Alexisu koji je sa 15 metara matirao nemoćnog Casillasa.
Kao što je to uobičajeno, Barca je nakon gola dobila krila. Njeni igrači su počeli sa svojom prepoznatljivom igrom, a Reala je nestalo sa terena. Poneki individualni bljesak nije mogao pomrsiti račune Kataloncima.

Barcelona je povela preko Xavija. Bila je to duga akcija koju je veznjak Katalonaca glavom od teren kruniosa za 2:1. Domaći su bili u šoku, no imali su u 64. minutu veliku šansu, ali je Ronaldo glavom šutirao neprecizno iz dobre pozicije. Kraj svih nadanja domaćina da mogu doći do izjednačenja stigao je minut kasnije. Alves je probio desni bok i ubacio u peterac gdje se na drugoj stativi našao Fabregas koji bez problema savladao Casillasa po treći put. Do kraja je Benzema mogao vratiti neizvjesnost, ali je i Barcelona imala priliku zabiti i četvrti gol preko Inieste.

Početni sastavi:

REAL MADRID: Casillas – Coentrao, Pepe, S. Ramos, Marcelo – Alonso, Diara – Di Maria, Ozil, C. Ronaldo – Benzema.
BARCELONA: Valdes – Abidal, Puyol, Pique, Alves – Iniesta, Busquets, Xavi – Alexis, Fabregas, Messi.