Kalesija 17°

U prvoj utakmici drugog kola grupe C EP u Poljskoj i Ukrajini Italija i Hrvatska su danas u Poznanju remizirale odigravši 1:1. Italijani su bili bolji u prvom, a Hrvati u drugom poluvremenu. Postavlja se pitanje ko je zadovoljniji podjelom bodova. Hrvati sada imaju četiri boda, a Italija dva, ali treba reći da Azzurri u posljednjem kolu igraju protiv Irske, a Hrvatska protiv Španije, a Hrvati će po svemu sudeći morati bar do boda protiv aktuelnih prvaka.

U prvom dijelu smo gledali apsolutnu dominaciju Italiju, a da nije bilo Pletikose na golu, mreža Hrvata bi se tresla još koji put. Počelo je sjajnom šansom Balotellija u 3.minuti, ali njegov udarac je završio pored gola. U 11.minuti udarac Balotellija je izblokiran, a onda Marchisio sjajnu šutira, a lopta ide tik iznad gola. Pet minuta kasnije ponovo napadač Cityja u centru pažnje, ovaj put njegov udarac sa vrha kaznenog prostora brani Pletikosa.

Hrvati su najbolju šansu imali u 20.minuti, ali je Jelavić zakasnio na ubačaj Srne. Golu je predhodila velika šansa za Azzurre. Marchisio je sjajno izvrnuo Srnu, bio sam ispred Pletikose, koji mu u dva navrata panterski brani. I onda u 39.minuti Italijni vode. Pirlo je namjestio loptu na oko 20 metara i iz slobodjaka majstorski savladao do tada sjnog Pletikosu.

U nastavku druga slika na terenu. Italijani su se odlučili da čuvaju rezultat što im se na kraju osvetilo. Nije bilo većih uzbuđenja sve do 72.minute izuzevši pokušaje Modrića, Balotellija (preko gola). U pomenutoj minuti Hrvati stižu do poravnanja. Strnić sjajno pronalazi Mandžukića, a ovaj još bolje reaguje i matira Buffona za veliko slavlje hrvatskih navijača. Ovo je napadaču Hrvatske bio treći gol na prvenstvu. Do kraja je pokušao Montolivo, ali Pletikosa je odbranio.

Italija – Hrvatska 1:1

Stadion u Poznanju. Sudija: Howard Webb (Engleska). Žuti kartoni: Montolivo, Motta (Italija), Schildenfeld (Hrvatska). Strijelci: 1:0 Pirlo (39), 1:1 Mandžukić (72)
ITALIJA: Buffon – Bonucci, De Rossi, Chiellini – Maggio, Marchisio, Pirlo, Motta (od 63. Montolivo), Giaccherini – Balotelli (od 69. Di Natale), Cassano (od 83. Giovinco).
HRVATSKA: Pletikosa – Srna, Ćorluka, Schildenfeld, Strinić – Rakitić, Vukojević, Modrić, Perišić (od 68. Pranjić) – Mandžukić (od 90. Kranjčar), Jelavić (od 83. Eduardo).