Kalesija 12°

U okviru trećeg kola ruskog šampionata novi član elitnog društva, Volga, za koju nastupa naš Mersudin Ahmetović, na domaćem terenu ugostila je Misimovićev Dinamo iz Moskve.
I dok Zvjezdanu Misimoviću ovaj meč neće ostati u dugom sjećanju, mnogo više razloga za zadovoljstvo imao je Kalesijac Merso Ahmetović, čiji je klub slavio pobjedu od 3:0, a upravo je Ahmetović u 75,minuti svojim prvim ovosezonskim golom postavio konačan rezultat.

Dinamo je u prvom poluvremenu imao terensku inicijativu i nekoliko vrlo dobrih prilika za gol. Nakon što je prvih 45.minuta završeno bez golova, trener Volge je odmah na početku drugog dijela ukazao povjerenje Mersudinu Ahmetoviću, koji mu se na najbolji način odužio postignutim pogotkom.
Zvjezdan Misimović je igrao do 80.minute kada ga je zamjenio ukrajinski napadač Voronin.
Nakon tri odigrana kola u ruskom prvenstvu Ahmetovićeva Volga sa 6.bodova dijeli prvo mjesto sa Rubinom i Zenitom, s tim da ove dvije ekipe imaju i utakmicu manje.