Kalesija

UEFA Super Kup: Atletico Madrid pobijedio Chelsea

Osvajač Lige šampiona Chelsea  i pobjednik Evropa lige Atletico Madrid  igrali su u Monaku utakmicu Super kupa. Španci su, predvođeni genijalnim Falcaom pobijedili rezultatom 4:1!

Kolumbijac, Radamel Falcao, večeras je održao fudbalsku lekciju svim napadačima, postigavši het-trik, uz još nekoliko pogođenih prečki i stativa. Već od samog početka utakmice Atletico je dao do znanja da će igrati napadački. Nakon propuštene prilike u 4. minuti, Falcao koristi dobru asistenciju Gabia i dovodi svoj tim u vodstvo. U 19. minuti čarobnjak iz Kolumbije sjajnim udarcem postiže prelijep gol.

Chelsea nije uspio da odgovori na brze kontre protivnika. U posljednjim trenucima prvog dijela Arda Turan je pretrčao nekih četrdeset metara i sjajno uposlio Falcaa koji postiže i svoj treći gol na utakmici.

U drugom poluvremenu vidjeli smo po jedan pogodak na obje strane. Miranda je povećao vodstvo svog tima na 4:0, a utješni pogodak za Chelsea i konačnih 4:1 djelo je Cahilla.

Ovo je četvrta evropska titula za Atletico u posljednje dvije godine – osvojili su dvije Evropa lige i dva Super kupa.