Kalesija 18°

Učenice OŠ “Kalesija” osvojile treće mjesto na “Malim olimpijskim igrama BiH”

Nakon osvojenog prvog mjesta na kantonalnom takmičenju iz odbojke za djevojčice, učenice osnovne škole “Kalesija” su učestvovale na završnom takmičenju “Malih olimpijskih igara”, koje je organizovao Sportski savez BiH.

Odličan rezultat mladih odbojkašica iz Kalesije

.

U nedjelju (29. maj), mlade odbojkašice OŠ Kalesija su, na takmičenju održanom na Ilidži, osvojile treće mjesto i bronzanu medalju.

Za OŠ Kalesija su igrale: Samira Pezić ( kapiten), Indira Omerbegović, Suada Turković, Timka Cakor, Edina Hodžić, Nermana Sinanović, Envera Herić, Armina Avdić, Šejla Hasanović, Medina Avdić, Ajla Subašić, Anela Pejzić i Amra Karić.

-U prvom krugu OŠ “Kalesija” je pobijedila ekipu OŠ “Harmani I” iz Bihaća rezultatom 2:1 u setovima.
U polufinalnom meču sa favorizovanom ekipom OŠ Brčko, nakon dramatičnog prvog seta, koji je bio od predsudnog značaja za samu završnicu takmičenja jer su kalesijske igračice vodile sa 24 – 21, da bi taj set izgubile sa 24 – 26, što se odrazilo na motivaciju i uspjeh u drugom setu jer su učenice OŠ Kalesija izgubile rezultatom 2-0, da bi u borbi za treće mjesto vrlo ubjedljivo savladale ekipu OŠ Buna – Mostar rezultatom 2:0.

Konačni poredak:
1. mjesto OŠ Brčko
2. mjesto OŠ Hrasnica
3. mjesto OŠ Kalesija

“Učenice OŠ Kalesija su ostvarile odličan rezultat, te na najbolji način proimovisale općinu Kalesija.
Nedostajalo je malo sportske sreće da u Kalesiju donesemo medalju najvećeg sjaja, ali i ovaj uspjeh je za pamćenje.
Zahvaljujemo se Sportskom savezu općine Kalesija, kao i Sportskom savezu TK, koji su nam omogućili odlazak na ovo takmičenje” – rekao je Suad Hasanaović, direktor OŠ Kalesija.

Treba napomenuti da je učenike svih ovih dana prije takmičenja pripremao profesor tjelesnog odgoja OŠ Kalesija, Izet Bukvarević koji je rekao da je zadovoljan uspjehom svojih učenika.