Kalesija 23°

U Kalesiji “pao” Mramor, Bosna korača ka Prvoj ligi

bosna_mramorFudbaleri kalesijske Bosne na Gradskom stadionu rezultatom 2:1 savladali su ekipu Mramora, u okviru sedmog kola Druge lige FBiH-Sjever. U prvih tridesetak minuta utakmice igralo se oprezno sa obje strane, pa tako da se u tom periodu ne bilježi niti jedna prilika. Međutim nošeni navijanjem “Gazija”, domaći su zaigrali nešto čvršće, pa u 35.minutu Majdančić prolazi i centrira prema Hamziću koji glavom prebacuje golmana gostiju, a na loptu natrčava Ibrahimović koji je sa tri metra šalje u mrežu gostiju za vodstvo od 1:0.

Sa tom prednošću se otišlo na odmor. Početak drugog poluvremena pripao je domaćim igračima, a za 2:0 u pedesetdrugom minutu pogađa kapiten Tabalović. Zbog ovog gola za kojeg su gosti smatrali da je postignut iz nedizvoljene pozicije iz igre je isključen trener Mramora Meho Zahirović zbog psovki i prigovora. Nakon vodstva od 2:0 počele su se redati prilike pred golom gostiju, no neprecizni u nekoliko navrata su bili Alibašić, Ibrahimović i Hamzić. U 72. minutu nakon neopreznosti odbrane domaćih, Džanić smanjuje rezultat na 2:1.

Mogla je Bosna i do veće prednosti, ali je Memišević nakon solo prodora loptu poslao pored stative gostiju. Sličnu priliku imao je i Hamzić koji je pet minuta pred kraj utakmice “povaljao” odbranu Mramora, ali je na kraju bio neprecizan, te je rezultatom 2:1 i završena utakmica.

Iako iz Uprave kluba pred početak sezone nisu najavljivali ulazak u Prvu ligu FBiH, danas su to od njih zatražili upravo navijači koji žele Bosnu u većem rangu.

FK BOSNA: Bukvar, Majdančić, Mujanović, Tabalović, Alibašić, Lolić, Memišević (Omerović), Hamzić, Karić, Salkić, Ibrahimović (Mustafić). Trener: Ibro Mahmutović.

FK MRAMOR: Delić, Ibrić, Imamović (Omerović), Mehmedović, Bećić, Šerifović, Bećirović (Gušić), Musić, Džanić, Klimentić, Malkić. Trener: Meho Zahirović.

Sudija: Josip Oršolić (BOK), Ivica Kosić (BOK), Josip Vorgić (DOMALJEVAC)

Delegat: Mevludin Buljubašić (SREBRENIK)