Kalesija 10°

U Kalesiji održano Općinsko takmičenje za učenike osnovnih škola: Dominacija dječaka iz Kalesije i djevojčica iz Tojšića

U petak (01. april) je u sali MSŠ Kalesija održano Općinsko takmičenje u košarci za učenike i učenice osnovnih škola.

Na turniru je učestvovalo pet škola sa područja općine Kalesija; Tojšići, G. Rainci, Vukovije, Memići, te domaćin OŠ Kalesija.

-Osnovci iz Kalesije su pokazali veliku nadmoć nad svojim vršnjacima, te ubilježili 3 ubjedljive pobjede.
U prvoj utakmici su savladali osnovce iz Vukovija rezultatom 28:3, da bi u polufinalnoj utakmici pobjedili G. Raince sa 22:10.
U finalu su se sastali sa OŠ Tojšići, te upisali još jednu laganu pobjedu od 21:6.
Treba napomenuti da je rezultat na poluvremenu ove utakmice glasio 20:0, da bi u drugom poluvremnu osnovci iz Kalesije smanjili gas.
Za najboljeg igrača turnira je proglašen Emir Smajlović iz domaće ekipe.

-U kategoriji djevojčica, najbolje su bile učenice iz Tojšića i G. Rainaca.
Tojšići su slavili u finalu sa rezultatom 11:2.
Najbolja igračica turnira je bila Emira Smajić iz OŠ Tojšići.

“Pokazali smo mnogo više od naših vršnjaka sa područja općine Kalesija, a isto su uradile i djevojčice iz Tojšića.
Sa našim nastavnikom Damirom Omerovićem smo se pripremali za ovo takmičenje, a rezultati sa tri odigrane utakmice pokazuju da smo to odradili odlično.” – istakao je Edin Osmanović, član pobjedničke ekipe, OŠ Kalesija.