Kalesija 11°

Treća kantonalna liga – Istok: Prekinute utakmice u Miljanovcima i Memićima

bijeljevacU okviru 11. kola Treće kantonalne lige – Istok na rasporedu su bile tri utakmice. Od te tri utakmice, na dvije je zabilježen prekid. Jedina završena utakmica na regularana način je utakmica NK Mladost Solina – FK Spreča 4:2.

Prekinute su utakmice u Memićima, gdje su igrali FK Memići – OFK Tuzla, a u Miljanovcima je prekinuta utakmica FK Bijeljevac – FK Krušik.

U obje utakmice prekid su izazvali gostujući igrači. U Memićima su u 88. minuti domaćini postigli pogodak i došli u vođstvo od 1:0. Gosti su protestirali, smatrajući da je gol postignut iz nedozvoljene pozicije. Tom prilikom neko je udario suca i došlo je do prekida.

U Miljanovcima je isto tako takmica prekinuta u samom finišu. U 89. minuti, kod rezultata 1:1, sudac je, sasvim opravdano, dosudio prekršaj kod aut-linije za domaine. Kapiten Krušika Mirnes Subašić je nakon sučevog zvišduka i prekida igre namjerno šutno loptu izvan igrališta. Sudac mu je, kako pravila nalažu, pokazao žuti karton. S obzirom da je to kapitenu Krušika drugi žuti karton, sudac mu je potom pokazao i crveni karton. Subašić je nakon toga krenuo prema suci i udario ga rukom u predjelu lica. Bio je to razlog da sudac prekine utakmice.

Svoje viđenje ove utakmice i samog prekida utakmice dao nam je Kadro Aljukić, trener FK „Bijeljevac“.

– U prvom poluvremenu utakmica je bila dosta izjednačena. Obje ekipe imale po nekoliko prilika za postizanje pogodka. Ekipa Krušika uz malo sreće došla u vođstvo od 1:0, koje su držali do 75. minute. Bilo je nekoliko grubljih startova od strane njihovog fudbalera Subašića koji je dobio crveni karton i napravio prekid utakmice. U drugom poluvremenu izvršio sam dvije izmjene, te su fudbaleri Bijeljevca cijelo drugo poluvrijeme pravili pravu opsadu protivničkog gola, ali lopta nije htjela u gol.
U jednom trenutku Alić iz slobodnog udarca pogađa prečku , a zatim, nakon što je golman Krušika bio savladan, jedan odbrambeni igrač Krušika loptu stiže na gol-liniji i izbacuje je van gola.Tolika opsada njihovog gola ipak je urodila plodom kada je na jednu odbijenu loptu natrčao Mirnes Imšić i postigao pogodak za izjednačenja. U 89. minuti, nakon nedozvoljeno oštrog starta Subašića nad Omerom Imšićem, Subašić dobija crveni karton i još jedan od protivničkih igrača jer je glavnom sucu iz džepa izvadio kartone. Nakon toga gostujući igrač Subašić fizički napada na glavnog sudca , te dolazi do prekida utakmice, ispričao nam je Kadro Aljukić.

Obje utakmice će biti registrirane službenim rezultatom 3:0 u korist domaćih ekipa, odnosno u korist Bijeljevca i Memića.

Nadamo se da ovakvih nemilih scena ubuduće neće biti na našim terenima.