Kalesija 22°

Tojšićka Sloga ponovo pokradena na gostovanju: Upravni odbor raspravlja o istupanju iz lige?!

Sloga iz Tojšića je  proteklu sezonuDruge lige FBiH  završila na trećoj poziciji, iako je početkom drugog dijela sezone ozbiljno prijetila samom vrhu tabele.
Prekid na utakmici u Priliku (utakmica se igrala ponovo) je nagovjestio gubitak borbe za prvu poziciju, a Sloga je sezonu mirno završila na trećoj poziciji.

U sezonu 2011./2012., tojšićki klub je ušao bez nekoliko prvotimaca koji su promjenili klub, a Sloga je nakon nekoliko odličnih sezona ovu otvorila nešto skromnije.
Veliku ulogu u tome su odigrale “prve zvijezde bh. fudbala – sudije”.

Proteklu sezonu završili na 3. poziciji, ove godine istupaju iz lige?!

Sa 7 osvojenih bodova u prva četiri kola, Sloga je pred utakmicu petog kola bila na 7 poziciji.
U nedjelju su gostovali kod ekipe Dinamo iz Donje Mahale, te poraženi sa 3:2.

U ovoj utakmici nije poražena samo Sloga, nego fudbal i sport generalno!

Sloga je imala vodstvo od 0:2, a nakon što je domaća ekipa smanjila na 1:2, na scenu je stupio sudija Nermin Omerović iz Lukavca, dosudivši dva nepostojeća penala za Dinamo.

“Domaćinsko suđenje” je problem bh. fudbala, a kap koja je prelila čašu na ovoj utakmici jeste penal u 90. minuti. Domaćini su postigli pogodak, nakon čega je sudija označio kraj ove utakmice.

Kako saznajemo od igrača Sloge, sudija se nakon utakmice želio rukovati sa trenerom Mujkićem, uz riječi “Izvini, djece mi sam morao”.

Nezvanično saznajemo da će Upravni odbor FK Sloga Tojšići imati hitnu sjednicu sa jednom tačkom dnevnog reda – istupanje iz Druge lige FBiH.

Podsjećamo da je i na prethodnom gostovanju Sloge, kod ekipe Mramora, dosuđen penal u posljednjoj minuti utakmice, uz isključenje dva igrača.