Suljić trostruki strijelac u pobjedi Bosne nad Svatovcem

Fudbaleri Bosne iz Kalesije su sa 4:2 savladali Svatovca iz Poljica, u okviru 4.kola Druge lige FBiH „Sjever“.

Trostruki strijelac za Bosnu bio je Elvin Suljić, a mrežu gostiju pogodio je i Semir Dedić. S druge strane dva gola za goste iz Poljica postagao je Benjamin Krajišnik.

Samo što su krenuli sa centra fudbaleri Svatovca su golom Krajišnika (1) poveli sa 0:1. Krajišnik je dobro prošao po desnoj strani, ušao u šesnaesterac domaćih i savladao Mujića.

U nastavku susreta Bosna je u potpunosti preuzela inicijativu i do kraja poluvremena postigla četiri pogotka i riješila pitanje pobjednika.

Izjednačujući pogodak postigao je Dedić (3) na asistenciju Suljića.

Preostala tri pogotka postigao je Suljić (7, 23 i 39), a asistirali su Mujanović, Dedić i Šljivić.

U drugom poluvremenu domaći su prepustili inicijativu Svatovcu koji je bio mnogo opasniji i stvorio nekoliko dobrih prilika za gol.

Konačan rezultat postavio je ponovo Krajišnik (52) nakon što je ostao usamljen u šesnaestrcu Bosne i neometan pogodio mrežu.

Najbolju priliku za kalesijskog drugoligaša u drugom poluvremenu imao je Alibašić (79) kada je prebriblao nekoliko odbrambenih igrača Svatovca i izašao sam pred golmana Omića, ali je sa oko desetak metara šutirao preko gola.

Bosna će u narednom kolu gostuje kod Lokomotive u Miričini.