Kalesija 12°

Sloga sa pet golova otvorila nastavak sezone

Fudbaleri Sloge su prikazali odličnu partiju i zasluženo slavli ubjedljivu pobjedu, kojom su najozbiljnije najavili borbu za prvo mjesto u ligi . Iako su primili pet golova gosti iz Odžaka mogu sretni napustiti Tojšiće,  jer su napadači Sloge propustili još nekoliko veoma izglednih prilika za gol. Sloga je od početka do posljednjeg sudijskog zvižduka imala potpunu terensku inicijativu, dok se na prste mogu prebrojati akcije u kojima su gosti prešli protivničku polovinu terena. Nakon nekoliko pripuštenih prilika Šehića, Suljića i Husejnovića, vodeći pogodak za domaće postiže Šmigalovć u 20.minuti, kada se, na asistenciju Šehića, odlično snalazi i sa nekoliko metara šalje loptu iza leđa  golmana Džoića. Drugi gol postiže Musić vrlo preciznim udarcem sa linije šesnaesterca. Do kraja prvog dijela obe ekipe su ostale sa po deset igrača. Prvo je drugi žuti karton, zbog prigovora,  zaradio Mirza Šehić iz Sloge, da bi u posljednjoj minuti prvog poluvremena sudac Halilović put u svlačionicu pokazao i Mehiću iz Odžaka. U drugom dijelu Sloga je ponovo mnogo bolja i efikasnija. Svoj prvi a za Slogu treći gol na utakmici postiže Suljić glavom, nakon odličnog centaršuta Pilavdžića. Samo što je ušao u igru povratnik u redovima tojšićkog drugoligaša, Mersudin Zulić oboren je u gostujućem šesnaesercu, što je sudac Halilović okarakterisao kao najstrožu kaznu. Siguran sa jedanaest metara bio je Edis Zulić. Konačan rezultat postavlja Suljić, drugim golom na utakmici, kada, minut,  prije kraja meča, sam izlazi i bez prolema matira golmana Odžaka.

SLOGA – ODŽAK 5:0

Tojšići. Stadin Ada. Gledala oko 300. Teren: pogodan za igru. Sudija: Edis Halilović (Gradačac). Pomoćnici: Sadmir Tursunović (Srebrenik) i Amel Čehajić (Tuzla). Delegat: Mevludin Durakovć ( Gračanica). Žuti kartoni: Poljaković (Sloga), Emić (Odžak). Crveni kartoni. Šehić (Sloga), Mehić (Odžak).   Strijelci: 1:0 Šmigalović (20), 2:0 Musić (31), 3:0 Suljić (64), 4:0 E.Zulić  (75.-11.m), 5:0 Suljić.

SLOGA: Imamovć, Pilavdžić, E.Zulić, Musić (S.Zulić), Tabalović, Poljaković, Šmigalović, Mujanović (Halilović), Husejnović (M.Zulić), Suljić, Šehić. Trener: Safet Mujkić.

ODŽAK: Džoić, Čajić, Huremović (Omerbašić), Mehić, Omerovć, Kesedžić, Saiti, Emić, Stanić, Karalić (Žepčanin), Delić (Mujaković). Trener: Asmir Čajić.