Kalesija 17°

Sloga pomogla Bosni u borbi za vrh tabele, oni remizirali u Mramoru

sloga_prokosoviciFudbaleri tojšićke Sloge na domaćem terenu danas su slavili protiv ekipe Prokosovića rezultatom 1:0. Od samog početka domaći su preko svojih napadača prijetili gostima koji su se branili u prvih pola sata igre. Redale su se prilike za prilikom, a domaćina u vodstvo doveo je Maid Šmigalović izvanrednim pogotkom u tridesetosmoj minuti utakmice.

Nakon toga gosti se otvaraju, jer ih je i bod u Tojšićima vadio, s obzirom da slijede teška gostovanja za njih. Sa ovim rezultatom se i otišlo na odmor, a pored Šmigalovića glavna ličnost na terenu u prvom poluvremenu bio je Dino Crnkić, sudija koji je izgleda došao sa namjerom da ošteti tojšićane jer je podijelio veliki broj žutih kartona.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli na sve ili ništa što je domaćima dalo priliku da djeluju iz kontra napada preko iskusnog Šehića i Šmigalovića koji su zadavali probleme gostujućoj odbrani.

Jedinu pravu priliku gosti bilježe u osamdesetoj minuti kada odličnom paradom gol spašava Rijad Alić zašto je nagrađen i gromoglasnim aplauzom. Crnkić je drugo poluvrijeme produžio čak šest minuta, no domaći su uspjeli da se odbrane i da ovom pobjedom pomognu i kalesijskoj Bosni u borbi za vrh.

Ono što raduje je i činjenica da su fudbaleri Bosne sa teškog gostovanja u Mramoru uspjeli donijeti jedan bod odigravši 1:1. Kalesijci su poveli u 25.minuti preko Senada Beširovića koji igra fenomenalno od kako se oporavio od povrede. Domaći su do izjednačenje uspjeli doći početkom drugog poluvremena, a do kraja utakmice redale su se prilike i za jedne i za druge, no pobjednika na kraju nije bilo.