Kalesija 10°

Sloga nadigrala Mramor, sudijske greške umalo koštale domaćina -foto

Fudbaleri Sloge iz Tojšića na svom stadionu uspjeli su savladati favoriziranu ekipu Mramora rezultatom 1:0. Pogodak za tri boda postigao je Maid Šmigalović u 16.minuti utakmice, a na asistenciju Mersudina Zulića. Tokom cijelog prvog poluvremena na terenu su se vidjeli samo igrači Sloge, koji su prijetili gostima iz svih pozicija.

Nakon prvih 45. Minuta, domaći su u potpunosti predali gostima loptu, tako da su možemo slobodno reći pokušali se odbraniti. Gosti su prijetili, ali vrijedi istaći i da su domaći nekoliko puta iz kontra napada ozbiljno ugrozili golmana Mramora koji je u ovoj utakmici bio jedan od najzaposlenijih.

Nekoliko minuta pred kraj utakmice, par sudijskih greški umalo je koštalo domaćina, na sreću golman Rijad Alić je sve lopte uspješno izbacivao tako da se mreža domaćih nije zatresla. Tokom cijele utakmice domaće je podrilo oko 300 navijača, a bili su tu oni i najodaniji “Cincari”.

Tojšići: Stadion “Ada”. Gledalaca: oko 300. Sudija: Ibro Mušanović (Živinice). Pomoćnici: Enir Sejdić (Gradačac) i Jasmin Ibraković (Gračanica). Delegat. Mevludin Buljubašić (Srebrenik). Žuti kartoni: Huseinović, S.Mujanović, S.Zulić, Šehić i S.Šmigalović (Sloga), Mehmedović, Musić i Hodžić (Mramor). Crvenih kartona nije bilo. Strijelci:1:0 Maid Šmigalovć (16)

SLOGA: Alić,Huseinović,Halilović,A.Mujanović,M.Šmigalovć (S.Zulić),S. Mujanović,M.Zulić (S.Šmigalović),Mešić,Imamović,Šehić, Mehidić.Trener: Šefik Imamović.

MRAMOR: Delić, A.Bešić, Bašić, Mehmedović, Todorović, Šerifović, Soljankić (Bečić), Musić, Džanić, S.Bešić (Imamović), Halilčević (Hodžić).  Trener: Meho Zahirović.