Kalesija

Sinoć otkazan let sa bh. građanima zbog nevremena u Tripoliju


Let aviona iz Tripolija sa bosanskohercegovačkim građanima otkazan je u kasnim večernjim satima zbog nevremena u glavnom gradu Libije, kazao je sinoć novinarima okupljenim na Međunarodnom aerodromu Sarajevo Zoran Perković, pomoćnik ministra vanjskih poslova BiH za međunarodnopravne i konzularne poslove i vođa Tima za krizne situacije u MVP-u.

Avion bi iz Tripolija trebao poletjeti danas ujutro u sedam sati.

To je trebao biti prvi avion od pogoršanja sigurnosne situacije u Libiji koji je trebao dovesti bh. građane iz te zemlje.

Bosna i Hercegovina, kao i mnoge druge zemlje, vrši evakuaciju svojih državljana iz Libije zbog protesta i nemira koji u ovoj zemlji traju od 15. februara.

Prema procjenama ambasade BiH u Libiji u ovoj zemlji se nalazi između 1.200 i 1.500 državljana Bosne i Hercegovine.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
[contact-form-7 id="257132" title="Report error"]

Komentari

Kalesija: Otvorena savremena benziska pumpa i autobuska stanica, inves …

Peti dan potrage za Emirom Selimovićem koji se tereti da je izvršio …

U džematu Podgajevi održana hatma dova za 14 učača, nana Mina sa …

Rukometaši Konjuha pobjedom nad Leotarom “zacementirali” …

Sa Kalesijcem Jasminom Bajrićem transport vašeg namještaja je sigur …

Svečana promocija hafiza u Begovoj džamiji: Promovisani 21 hafiz i 1 …

CLOSE
CLOSE