Kalesija 10°

Sigurna pobjeda za gornji dio tabele: Bosna – Dinamo 2:0 -VIDEO-

U subotu (12 .maj) na Gradskom stadionu u Kalesiji Bosna je dočekala NK Dinamo Donja Mahala u okviru 25. kola Druge lige FBiH, grupa Sjever.
Iako u dosta oslabljenom sastavu, klub iz Kalesije je odigrao mogo bolju utakmicu od svog protivnika, a pobjeda domaćina od 2:0 je mogla biti dosta uvjerljivija.

Trener FK Bosna Kalesija, Sadik Osmanović, u ovoj utakmici nije mogao računati na prvog strijelca ekipe, Šemsudina Džanića, zbog bolesti, te Ediba Jukića koji je utakmicu propustio zbog žutih kartona.
Na klupi domaće ekipe su se našla tri juniora, a formacija Bosne na terenu se uveliko razlikovala od one u prethodnim utakmicama.
Ispred golaman Smajlovića su igrala tri iskusna defanzivca; Tabalović, Poljaković i Hibić, uz veoma jak vezni red, dok se u napadu osjetio izostanak pomenutog dvojca.

Pritisak domaćina je krunisan golom  u sedamnaestoj minuti, kada i u ovoj utakmici odlični Kitić preciznim udarcem matira Davidovića na golu Dinama.
Do tog trenutka, ali i do kraja prvog poluvremena, gosti su samo dugim loptama uspjevali preći na polovinu terena koju je  branila ekipa Bosne.
Golman Davidović je bio i glavni krivac što se na odmor otišlo sa 1:0, a zahvaljujući njegovim intervencijama u drugom poluvremenu, Dinamo je u završnicu utakmice ušao sa dobrim rezultatom, pa su kontranapadi njihovih igrača bili sve opasniji. Ipak, Smajlović je u toku cijele utakmice intervenisao samo jednom, kada je solidan udarac sa 20-tak metara uspjeva skrenuti u korner.

Desetak minuta prije kraja utakmice, u seniorskom timu Bosne debituje i Edin Osmanović.
Osmanović je za kratko vrijeme provedeno na terenu opravdao povjerenje trenera, a prečka je bila na putu da u svom debiju upiše asistenicju, kada nakon odličnog centaršuta Džilić pogađa prečku.
U 87. minuti je upravo on presjekao jedan napad gostiju, a nakon odlične kombinacije Omerović asistira Loliću, koji rutinski pogađa za 2:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.
U samom finišu utakmice priliku je dobio i još jedan junior, Jakub Makalić.

Interesantno je napomenuti da su gosti na utakmicu u Kalesiju stigli sa deset igrača i jednim golmanom, pa je na klupi “za rezervne igrače”  sjedio samo trener ove ekipe.
NK Dinamo je u u dosadašnjih dvadaeset i pet utakmica upisao jedanaest pobjeda, jedan remi i trinaest poraza.
Jedini poraz na svom terenu su doživjeli u prvom kolu od Radničkog iz Lukavca, a jedini bod u gostima su osvojili u Orašju protiv Hajduka.