Kalesija 16°

SDP za manje od tri godine promijenio u Vladi TK 25 ministara

minsitriIako u sklopu Vlade TK ima svega 12 ministarstava, naš kanton se može pohvaliti da je u svega tri godine imao 25 ministara. Naime, stalne prekompozicije u vlasti dovele su do toga da su u nekim ministarstvima promijenjena i po tri ministra. Formiranjem vlasti između SDP i SDA na mjesto ministra finansija došao je Mlađan Lazić (SDA) koji je bio ministar od 10.02.2011. godine do 04.06.2012. godine.  Njega je na ovoj funkciji naslijedila Alisa Bijedić (SDP) koja i danas obnaša tu dužnost.

U Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okolice prvo je zasjela Senija Bubić (SDA) koja je tu dužnost obnašala od 10.02.2011. godine do 04.06.2012. godine. Izbacivaljem SDA iz koalicije i dolaskom SBB-a na vlast na tu funkciju biva imenovan Mirsad Hadžiselimović koji se na toj funkciji zadržava od 04.06.2012. do 31.05.2013. godine, a nakon njegove smjene imenovan je Božo Antunović iz HDZ-a.

Tri ministra su prošla i kroz Ministarstvo za boračka pitanja. Naime, na tu funkciju prvo je 10.02.2011. godine imenovan Asim Aljić (SDA) a njegovom smjenom 04.06.2012. na tu funkciju dolazi Zijad Mahmutović (SBB). Mahmutović se na toj poziciji zadržao  do 31.05.2013. godine kada je na njegovo mjesto imenovan Ibrahim Salihović (BPS).

U Ministarstvo obrazovanja, nauke, kulture i sporta 10.02.2011. godine imenovana je Nađa Avdibašić-Vukadinović (SDP), dok je na njeno mjesto 31.05.2013. godine imenovan Adem Šehidić (SDP).

U Ministarstvu pravosuđa i uprave nije dolazilo do promijene u minsitrima pa je na tu funkciju 10.02.2011. godine imenovan Alen Taletović (SDP) koji i danas obnaša tu funkciju. Slična situacija je i u Ministarstvu industrije, energetike i rudarstva gdje se ministar nije mijenjao i gdje funkciju obnaša Željko Knežiček (NSRzB).

Kada je u pitanju Ministarstvo poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva na mjesto ministra u februaru 2011. godine imenovan je Imšir Škahić (SDA), dok je 04.06.2012. isti smijenjen i na njegovo mjesto je imenovan Edin Ajanović (NSRzB).

U Ministarstvu razvoja i poduzetništva smjenilo se dva minsitra. Prvo je tu funkciju obnašala Dijana Bilanović (SDP), a nakon  njene smjene 31.05.2013. na tu poziciju je imenovan Petar Simić (HDZ).

10.02.2011. godine na mjesto ministra unutrašnjih poslova imenovan je Bego Gutić (SDA) i na toj poziciji je ostao do 04.06.2012. godine kada je smjenjen i na njegovo mjesto je imenovan Amir Husić (SBB) koji sa funkcije odlazi 19.04.2013. godine, a na tu funkciju biva imenovan Zoran Teofilović (SDP).

U Ministarstvu zdravstva promijenile su se dvije ministrice. Prvoje funkciju obnašala Nada Pavlović-Čalić (SDP), a na njeno mjesto je 31.05.2013. zasjela Nermina Hadžigrahić (BPS).

Kada je u pitanju Ministarstvo trgovine, turizma i saobraćaja tu je prvo imenovan Aziz Čačković (SDP) u vrijeme koalicije između SDP-a i SDA, no raskidanjem koalicije SDP žrtvuje svog minsitra i nje njegovo mjesto imenuje Senaida Hadžića iz BPS-a.

Sead Hasić obnašao je funkciju ministra za rad, socijalnu politiku i povratak u Vladi TK od 10.02.2011. do 31.05.2013. godine kada nova parlamentarna većina dovodi Samira Ništovića iz BPS-a piše portal RTV Slon.

Znate nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?

    Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.

    Komentari

    Kalesija: Otvorena savremena benziska pumpa i autobuska stanica, inves …

    Tajani: Situacija u BiH je bolja nego ikada u historiji, Italija će u …

    U utorak 12.marta obilježavanje godišnjice pogibije kalesijskih poli …

    Kakvo nas proljeće očekuje: Objavljena dugoročna vremenska prognoza

    Rok za izdavanje e-legitimacija u TK ističe 31. marta

    BKC Kalesija: U četvrtak promocija knjige poezije Huseina Haskovića …

    CLOSE
    CLOSE