Kalesija

Rusija slavila u Zenici: Reprezentativke BiH povele pa doživjele katastrofu

Ženska “A” reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas u Zenici od Rusije sa 1:6 u susretu kvalifikacija za FIFA Svjetsko prvenstvo 2019.

Bh. tim do prednosti dolazi u 5. Lidija Kuliš je izvela korner, a golmanica Rusije Elvira Todua u nastojanju da izbaci loptu u polje, skreće je u sopstvenu mrežu.

Ruskinje su prvi put zaprijetile u 19. minuti kada je Nadezhda Koltakova šutirala sa preko 20 metara, a Envera Hasanbegović izbacuje loptu u korner.

Gošće izjednačuju rezultat u 26. minuti. Elena Danilova se oslobodila svojih čuvarki i sa desetak metara iskosa sa lijeve strane šalje loptu iza leđa Envere Hasanbegović.

Maria Galay u 39. minuti izlazi sama na gol bh tima i pogađa donji desni ugao za 1:2.

Kuliš je imala odličnu priliku tri minute prije kraja prvog poluvremena kada je zaobišla i golmanicu ruske ekipe, ali je Anna Kozhnikova izblokirala njen udarac.

Nakon duela Alise Spahić i Danilove u kaznenom prostoru reprezentacije BiH sutkinja Carina Vitulano je dosudila jedanaesterac za Rusiju. Elena Morozova je izvela penal i pogodila za 1:3.

Morozova je u 58. minuti odlično proigrala Nadezhdu Smirnovu koja izlazi sama pred Hasanbegović i postiže četvrti pogodak za rusku selekciju.

Milena Nikolić je u 71. minuti imala dobru priliku za bh tim ali su ruske odbrambene igračice izblokirale njen pokušaj.

Alena Andreeva u 82. minuti odlično prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu stativu gdje Danilova proslijeđuje loptu u gol za 1:5. Konačan rezultat postavila je Smirnova u sudijskoj nadoknadi vremena.

Bh. reprezentativke kvalifikacije nastavljaju 10. aprila kada će se u zeničkom Trening kampu sastati sa Engleskom.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.