Kalesija 13°

RTS1: Arsenal – Milan, utorak u 20.45h

Večeras se od 20:45 sati na stadionu Emirates u Londonu igra revanš utakmica osmine finala Lige prvaka izmeđuArsenala i Milana.

Popularne Topdžije u Milanu su doživjeli težak poraz od 4-0 i bez ispaljenog metka dočekuju revanš na svom stadionu. Arsenal je pred nemogućom misijom i bilo bi veliko iznenađenje da Rossoneri ispuste ogromnu prednost iz prvog meča. Međutim, i u fudbalu se čuda dešavaju.

Oba tima u revanš utakmicu osmine finala ulaze na krilima pobjeda u nacionalnim prvenstvima. Arsenal je na teškom gostovanju u Liverpoolu slavio minimalnu pobjedu od 2-1, dok je Milan, također na gostovanju slavio ubjedljivu pobjedu nad Palermom od 4-0 uz tri gola Zlatana Ibrahimovića za svega 14 minuta.

Znali su Rossoneri ispustiti veliku prednost u utakmicama Lige prvaka. Davne 2005. godine u finalu Lige prvaka Milan je ispustio prednost od 3-0 i za samo 45 minuta primio tri gola od Liverpoola koji je te godine i osvojio ovo takmičenje. Međutim, podvig Arsenala večeras teško je ostvariv.

Otežavajuća okolnost za Arsena Wengera je i veliki broj povrijeđenih igrača. U večerašnjem duelu trener Arsenala ne može računati na ArtetuBenayounaDiabyja, a upitan je i Rosicky.

Revanš meč osmine finala Lige prvaka između Arsenala i Milana igra se večeras od 20:45 sati uz direktan TV prijenos na RTS1.