Kalesija 15°

Roma na krilima Pjanića i Tottija do nove pobjede

U okviru 16. kola Serie A odigran je susret između Rome i Fiorentine, gdje je Roma odnijela pobjedu rezultatom 4:2.

Prvi je Romu u vodstvo doveo Panagiotis Tachtsidis, ali je u 14. minuti Facundo Roncaglia vratio stvari na početak. Međutim, u 19. minuti Totti pogađa za 2:1.

Pred kraj prvog poluvremena Totti je postigao fenomenalan pogodak sa 30-ak metara. Odmah na startu drugog poluvremena El Hamdaoui smanjio je na 3:2 i vratio nadu gostima.

Nedugo nakon drugog gola Viola, Pjanić je imao još jednu priliku, ali lopta je otišla van okvira gola. U 89. minuti Totti je upisao asistenciju, a Pablo Daniel Osvaldo postavio je konačnih 4:2.

U 22, minuti Ruben Olivera je nagazio nogu našeg reprezentativca Miralema Pjanića, nakon čega je nastala gužva na terenu, a Urugvajac je dobio žuti karton i javnu opomenu.

Naš reprezentativac odigrao je svih 90 minuta i bio je fantastičan.