Kalesija 11°

Rezultati prvih utakmica 1/8 finala UEFA Evropske lige: Džekin idol iz djetinstva koban za City/ Rezultati svih utakmica

Sinoć su odigrane prve utakmice 1/8 finala UEFA Evropske lige.
Manchester City, našeg reprezentativca Džeke, je u Ukrajini igrao svoj duel sa iskusniom eurospkom ekipom, Dinamo Kiev.
“Građani” se ove godine muče van Engleske, tako da ni sinoćna utakmica nije bila izuzetak.

Edin Džeko je utakmicu krenuo od prve minute, pun motiv jer igra sa svojim idolom iz djetinstva Andrejom Shewchenkom.
Shewchenko nije onaj stari, ali je sinoćnim golom pokzao zašto je nekada bio najbolji igrač starok kontinenta. Utakmica je završila rezultatom 2:0, tako da ekipa Edina Džeke ima male šanse za prolaz u revanš utakmici.

Engleski mediji su već sinoć osuli paljbu na Balotellija i Džeku.
Balotelli je čak uložio protest što “mora” igrati i drugo poluvrijeme, ali je Manchini brzo reagovao i ubacio Teveza sa klupe.

Spartak iz Moskve je iznenadio Ayax te slavio sa 0:1 na Amserdam areni.
Veliki posaoje odradila ekipa Villarealla, koja je “apotekarima” iz Leverkusena zabila 3 pogotka. Rezultat je glasio 2:3.
Njemačke ekipe ne treba nikada otpisati, a pogotovo jer su jedina preostala ekipa iz Njmečke u ovom takmičenju.

Pored Dinamo Kieva, najbolji posao u prvoj utakmicu je obavio Twente, koji je sa 3:0 slavio protiv Zenita.
Ekipa Liverpoola, koja se proteklih mjesec dana lagano budi, je sinoć ipak upisala poraz kod Brage od 1:0, te imaju neugodan rezultat pred revanš.