Kalesija 24°

Real i treću utakmicu završio sa 10 igrača: Messi sa dva gola razbio Real Madrid

Barcelona je u prvom polufinalnom susretu Lige prvaka sa velikih 2:0 savladala Real na Bernabeu. Madriđani su od 69. minute igrali bez Pepea koji je zaradio isključenje, baš kao i Jose Mournho koji je kraj utakmice dočekao na tribinama.

U prvom poluvremenu Barcelona je imala dosta više loptu u nogama, ali pravih prilika na obje strane nije bilo. Jose Mourinho je postavio visoko svoju odbranu. Najmanje se moglo vidjeti nogometa, ali konflikti na terenu nisu nedostajali, baš kao i u finalu Kupa Kralja.

U prvim minutama ispitivale su se snage. Prvu prvu pravu priliku imao je Villa u 10. minuti kada je sjajno prošao po lijevoj strani, ušao u sredinu, ali njegov šut otišao je pored stative.

Dugo se čekalo na drugu bolju priliku, jer se igralo čvrsto. Messi je u 24. minuti sjajnom loptom uposlio Xavija koji šutira iskosa, ali njegov udarac spriječio je Casillas.

Do odlaska na odmor može se izdvojiti jedino dalekometni udarac Xavija, no lopta je otišla preko gola. Sa druge strane Ronaldo je u nadoknadi vremena sa 30-ak metara sjajno šutirao, uz dosta muke Valdes je odbranio. Na odbijenu loptu naletio je Di Marija, ali i njegov udarac brani španski golman, iako je Argentinac bio u ofsajdu.

Pri odlasku u svlačionicu nastalo je naguravanje igrača Reala i Barcelone, ali do većeg incidenta nije došlo. Odmah na početku drugog poluvremena Mourinho je uveo Adebayora umjesto Di Marije, jer ovaj rezultat mu nije odgovarao.

Barcelona je i u drugom poluvremenu prva zaprijetila. Messi je šutirao sa desetak metara, ali njegov udarac blokira Pepe. Nekoliko minuta poslije Ronaldo pokušava na drugoj strani, ali bez promjene rezultata.

Pepe je isključen u 69. minuti. Portugalac je grubo startovao nad Alvesom i zaradio crveni karton, možda i prestorgo. Da stvar bude gora, zbog protesta isključenje je zaradio i Mourinho.

Vila je još jednom u 67. minuti prošao po lijevoj strani, šutirao je sa 15-ak metara, ali Casillas krajnjim naporom odbija loptu na koju nalijeće Pedro, ali glavom šutira preko gola.

Afellay u 77. minuti prolazi po strani, upućuje prizeman centaršut u šesnaesterac Reala gdje loptu sa nekih pet metara u mrežu posprema Messi. Argentinac deset minuta kasnije uzima loptu na nekih 40 metara, prolazi tri igrača Reala i posprema loptu u mrežu nemoćnog Casillasa.

Do posljednjeg zvižduka Wolfganga Starka nije se desilo ništa značajno, te će Barcelona dočekati oslabljeni Real na Nou Campu sa velikom prednošću.

Real Madrid – Barcelona 0:2 (Messi 77’, 87’)

Real Madrid: Casillas, Pepe, Ramos, Ronaldo, Diarra, Marcelo, Alonso, Arberloa, Albiol, Di Maria, Ozil (Adebayor od 46’).

Barcelona: Valdes, Alves, Pique, Puyol, Xavi, Villa (Roberto od 90’), Messi, Mascherano, Keita, Busquets, Pedro (Afellay od 71’).

ŽUTI KARTONI: Arbeloa, Ramos, Adebayor (Real), Alves, Mascherano (Barcelona).

CRVENI KARTON: Pepe (Real)