Kalesija 16°

FOTO/ Radnički Lukavac 3-0 Bosna Kalesija: Tuča navijača nakon utakmice, navijaču iz Kalesije razbijena glava

U okviru 6. kola Druge lige FBiH, kalesijska Bosna je gostovala kod ekipe Radnički iz Lukavca.
Do ovog kola obje ekipe su bile neporažene, uz po 4 pobjede i 1 neriješen rezultat.

Derbi 6. kola na stadionu u Lukavcu je pratilo oko 500 navijača, među kojima i 50-tak navijača iz Kalesije.

Utakmica je završila pobjedom domaće ekipe od 3:0, a nakon utakmice su uslijedili neredi na tribinama, u kojima je povrijeđeno nekoliko navijača iz Kalesije.

Javljane “uživo” za Kalesija Online

Zahvaljujući našem novinaru koji se nalazio na tribinama stadiona u Lukavcu, prvi put smo utakmicu Druge lige FBiH pratili javljanjem uživo sa stadiona (što ste mogli pratiti tokom utakmice…).

Prema izvještaju Rame Abidovića, igrači Bosne su prvo poluvrijeme odigrali veoma dobro, iako je rezultat nakon 45 min glasio 1:0 za domaćina. Jedini gol u prvom poluvremenu domaćini su postigli iz penala.

U drugom poluvremenu su viđena još dva gola, i to oba u mreži gostujuće ekipe.
Iako nije odraz realnog stanja na terenu, rezultat na kraju utakmice je glasio 3:0.

Neredi na tribinama, navijaču iz Kalesije razbijena glava

Tokom cijele utakmice navijači iz Kalesije, popularne “Gazije”, su na odličan način bodrile svoj klub. Tokom 90 min tenzije na tribinama su rasle, a nakon posljednjeg sudijskog zvižduka uslijedila je i masovna tuča na tribinama.

Deblji kraj su izvukli gostujućio navijači, koje su napali i pripadnici MUP-a TK.

U telefonskom razgovoru saznajemo da je jedan policajac u nekoliko navrata vrijeđao gostujuće navijače, koji su u jendom trenutku isporovocirani krenuli na policiju.
U incidentu niko nije teže ozlijeđen, ali je jedan navijač iz Kalesije dobio udarac u glavu.

Navijači i igrači iz Lukavca su tokom 90 minuta bili izuzetno fer, ali suđenje i sigurnost na našim terenima je i dalje ispod svakog nivoa, utisak je navijača nakon gostovanja kod lidera na tabeli.