Kalesija 14°

PSG slavio u gostima, tri gola Ibre

Nogometaši PSG-a pobijedili su u derbiju 17. kola Le Championnata domaći Valenciennes 4-0. Briljirao je Zlatan Ibrahimović. Zabio je hat-trick i došao do 17 golova u sezoni…

Osim što je na prosjeku od gola po kolu (odigrao je ukupno 14 utakmica) i osim što je zabio više od polovine (ukupno 32) golova svoje momčadi u dosadašnjem dijelu sezone, sjajni je Šveđanin zabio 11 od 15 PSG-ovih golova na gostovanjima.

Može, s druge strane, čuditi činjenica da mu je ovo bio tek treći “hat-trick” u karijeri od trenutka kada je iz Malmöa prešao u Ajax 2001. godine.

Parižani su na teškom gostovanju kod petoplasiranog sastava lige poveli u 28. minuti. Sjajnim potezom odbranu domaćih otvorio je Pastore, lopta je nakon nabacivanja Meneza na drugoj strani došla do Lavezzija, a Argentinčev neprecizan udarac Ibrahimović je preusmjerio u mrežu.

U 49. minuti 31-godišnji je centarfor povisio nakon što je domaći golman Penneteau odbio odličan udarac Javiera Pastore lijevom nogom s više od 20 metara, a četiri minute kasnije gurnuo je loptu u praznu mrežu na asistenciju Meneza s lijeve strane. Francuza je u prostor tačnom loptom gurnuo Lavezzi.

Argentinski krilni igrač postavio je konačan rezultat u 82. minuti na asistenciju Verrattija.

Momčad Carla Ancelottija u drugom je poluvremenu kontranapadima uništila domaći sastav koji je izgubio prvi domaći dvoboj ove sezone u prvenstvu. Posljednji su put igrače trenera Daniela Sancheza na njihovu Hainautu pobijediti također Parižani, i to maju prošle sezone.

Ukoliko imate više informacija o temi ili nam želite prijaviti grešku možete nas kontaktirati i na e-mail: ntv@neon.ba.