Kalesija 10°

Predposljednje kolo Druge lige FBiH: Bosna se od domaćih navijača oprostila pobjedom, Sloga slavila u Orašju

U subotu (02. juni) su odigrane utakmice 29. kola Druge lige FBiH, grupa Sjever.
Kalesijska Bosna je na domaćem terenu dočekala Mladost iz Puračića, dok je tojšićka Sloga gostovalča kod već otpisanog Hajduka iz rašja.

FK Bosna Kalesija je tokom cijele sezone igrao odlično na domaćem terenu, a pobjedom su se oprostili od navijača u posljednoj utakmici na domaćem terenu.
Mnogo teže nego se očekivalo, Bosna je slavila protiv Mladosti rezultatom 1:0.
Nakon kornera u 58. minuti, pred golom gostiju najbolje se snalazi Hibić koji donosi veoma važnu pobjedu za klub iz Kalesije .
Prije postignutog gola viđena je ispodprosječna fudbalska predstava, a slična igra je viđena i nakon vodstva domaće ekipe.
Bosna je držala loptu u nogama, dok su svi napadi gostiju završavali 30-tak metara od gola domaćina.
Vrijedi spomenuti odličnu priliku koju je imao Jukić, kada je zaobišao i golmana gostiju, ali njegov udarac je osujetio jedan od igrača Mladosti.

Kolo prije kraja prvenstva, Bosna se nalazi na sedmoj poziciji sa 45 bodova.

BOSNA (Kalesija) – MLADOST (Puračić) 1:0

Kalesija: Gradski stadion. Gledalaca: oko 200Strijelci: 1:0 Hibić (58)

BOSNA: Smajlović, Mustafić (Džilić), Mujkić (Osmanović), Tabalović, Hibić ,     Poljaković, Lolić, Omerović, Jukić,  Beširević, Džanić (Čamdžić). Trener: Sadik Osmanović.

MLADOST: Burgić, Halilović, Mehanović, Mujagić, M.Nukić (Sinanovć), Delić, K.Nukić, Melić, Alić, Brđanović (Bandić), Hidić. Trener: Sead Mehinović.

FK Sloga iz Tojšića mnogo bolje igra u drugom dijelu sezone, što će potvrditi i plasman ovoga kluba na tabeli.
Sloga je gostovala u Orašju kod ekipe koja je već odavno izgubila sve šanse za opstanak u ligi, a igrači iz Tojšića nisu dozvolili iznenađenje, te su upisali svoju 15. ovosezonsku pobjedu.

Početak utakmice nije nagovještavao dobar rezultat za ekipu iz Tojšića, jer su domaćini već u 7. minuti vodili sa 1:0, nakon što je Mujanović jednu loptu nesretno skrenuo u svoj gol.
Ipak, Sloga je do kraja utakmice imala potpuno inicijativu na terenu, a utakmicu je još jednom odlučio kapiten ekipe, Mirza Šehić.
Šehić je prvo u 15. minuti postigao gol za izjednačenje, a u 60. minuti i pobjedonosni gol za Slogu.

Sloga se nalazi na odličnoj petoj poziciji sa 46 bodova.

U posljednjem kolu u Tojšićima će se odigrati lokalni derbi između Sloge i Bosne.
Oba kluba se nalaze u gornjem dijelu tabele, a rezultat ove utakmice neće mnogo uticati na plasman ovih ekipa.
Ipak, Sloga se nalazi ispred Bosne na tabeli, a klub iz Kalesije bi svakkao želio nakon mnogo sezona završiti ispred ekipe iz Tojšića, a za to im treba isključivo pobjeda.
Motiva neće nedostajati niti domaćim igračima, koji se od svojih navijača žele oprostiti pobjedom.