Kalesija 15°

Povratak u Premijer ligu ostaje san: HOK Domaljevac slavio u Kalesiji

Nakon drugog mjesta u sezoni 2010./2011., OK Bosna Kalesija će kako stvari stoje i sezonu 2011./2012. završiti na istoj poziciji.
U utakmici 11. kola Prve lige FBiH, u Kalesiju je doputovala ekipa HOK Domaljevac, koja je u prvih deset utakmica upisala isto toliko pobjeda.
Iako bi po rezultatima rekli da se radi o izuzetno kvalitetnoj ekipi, sastav koji je doputovao u Kalesiju čine većinom veterani ovoga sporta.

Mlađi, ali i evidentno kvalitetniji sastav kalesijske Bosne je podlegao pod pritiskom, a oko 200 kalesijaca na tribinama sale MSŠ Kalesija je bilo iznenđeno porazom 2:3 u setovima.

– Kalesijski odbojkaši su očajno krenuli u utakmicu. Rezultat prvog seta je glasio 11:25, najviše zahvaljujući katastofalnom servisu domaćih igrača, ali i lošem prijemu servisa protivnika, kada su gosti doslovno loptu samo prebacivali preko mreže.

Drugi i treći set su pripali OK Bosna, kada je viđena dosta atraktivnija i brža odbojka. Drugi set je završio 25:15 za domaćina, dok je treći set završio rezultatom 25:22.

Iako su odbojkaši iz Domaljevca u prvom meču slavili sa 3:0 u setovima, pobjeda Bosne bi ostavila kakve-takve šanse za ulazak u Premijer ligu BiH.
Sa takvim ambicijama su ušli u četvrti set igrači, ali i navijači OK Bosna Kalesija.
Kalesijci su tokom cijelaog seta izgledali kao kvalitetnija ekipa, a finiš seta navijači su dočekali na nogama. Rezultat 23:21 je nagovještavao prvi poraz gostiju, ali neshvatljive greške domaćina su dovele do neočekivanog preokreta, a gosti su slavili sa 25:23, što je bio kraj svim nadama da će OK Bosna Kalesija naredne sezone igrati u Premijer ligi BiH.

Peti set je bio samo formalnost, a demotivisani odbojkaši iz Kalesije nisu uspjeli nanijeti prvi ovosezonski poraz odbojkašima iz Domaljevca.  Gosti su u petom setu slavili sa 13:15, te nakon jedanaest kola ostali neporažena ekipa u Prvoj ligi FBiH.

OK Bosna Kalesija 2:3 HOK Domaljevac
11:25, 25:15, 25:22, 23:25, 13:15

OK Bosna Kalesija nakon jedanaest kola zauzima drugu poziciju, sa čak sedam bodova prednosti ispred sarajevske Bosne, ali i i šest bodova zaostatka za budućim članom Premijer lige BiH, HOK Domaljevac.

-Pogledajte video prilog iz finiša drugog i trećeg seta utakmice protiv HOK Domalejvac, koji su pripali OK Bosna Kalesija…

.

Ne možemo se oteti dojmu da bi se sastav OK Bosna Kalesija iz sezone 2010./2011. doslovno prošetao kroz ovosezonsku Prvu ligu FBiH.
Podsjećamo da je čak pet igrača prve postave kalesijske Bosne pred početak sezone napustilo klub; Aldin Džafić, Jasmin Požegić, Rijad Hukeljić – koji su potpisali za druge klubove, te iskusni Mirnes Idrizović, kao i kapiten Samir Aljić.

— Proteklog vikenda odigrano je i 11. kolo Prve lige FBiH za odbojkašice.
Odbojkašice iz Kalesije su gostovale kod lidera u Kaknju, te upisale osmi poraz ove sezone.
ŽOK Bosna se nalazi na sedmoj poziciji, a narednog vikenda u Kalesiji dočekuju drugoplasiranu ekipu Vogošće.