Kalesija 18°

Porazom u gostima, Tojšićani se oprostili od borbe za Prvu ligu/ Fudbaleri Bosne upisali novu pobjedu na domaćem terenu

FK Sloga Tojšići je ovog vikenda gostovala kod posljednjoplasirane ekipe na tabeli, Sloga Tolisa, te se očekivala još jedna lagana pobjede Tojšićana, i nastavak borbe za ulazak u Prvu ligu Federacije.

Sloga iz Tolise, koja je u 24 utakmice postigla samo 32 gola, te primila čak 71, je pobjedila najefikasniju ekipu lige sa 3:1.

Sudija ove utakmice je Tojšićanima na samom početku utakmice demonstrirao da se nemaju čemu nadati.
Naime, već u 3. min utakmice, dosuđen je nepostojeći penal za ekipu domaćina.
Gosti iz Tojšića su protestovali kod sudije, ali to nije urodilo plodom.

Do kraja utakmice fudbaleri Sloge su pokušavali doći do gola, ali uz tendenciozno suđenje, ozbiljnih situacija nije bilo.

Domaćini su vodili 3:0, a onda je sudija ponovo stupio na scenu, te u 90. minuti dosudio penal za Tojšićane.
Situacije za jedanaesterac nije bilo, ali je sudija pokušao da prekrije greške koje je napravio tokom 90 minuta igre.

Šehić je bio siguran sa “kreča” , te je utakmica završila rezultatom 3:1.

Sloga se ovim porazom i definitivno oprostila od borbe za Prvu ligu Federacije.
Do kraja sezone je ostalo 5 utakmica, a Sloga za ekipom iz Gračanice zaostaje velikih 10 bodova.
Sloga ima i jednu utakmicau manje, ali šanse za Prvu ligu su samo teoretske.

U sljedećem kolu, u Tojšiće dolazi lider tabele, FK Bratstvo Gračanica.

FK Bosna Kalesija je u okviru 25. kola dočekao ekipu Bosne iz Mionice.
Kao i u prethodnoj domaćoj utakmici, i ovoga puta su Kalesijski fudbaleri upisali visoku pobjedu.

Pobjedom od 4:1, Bosna je skočila dvije pozicije na tabeli, te sada zauzimaju 11 poziciju, sa 7 bodova iznad zone ispadanja.

Iako su imali velikih problema, ekipu iz Kalesije očekuje mirna završnica sezone.
——————————————————

*U 26. kolu, FK Bosna gostuje u Lukavcu kod ekipe Radnički, dok se u Tojšićima igra derbi između Sloge i FK Bratstvo Gračanica, po svemu sudeći, novog člana Prve lige FBiH.