Kalesija 16°

Pobjeda kalesijskih odbojkaša i odbojkašica u zadnjem kolu jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH

Ovoga vikenda su odigrane utakmice posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH za odbojkaše i odbojkašice.
Odbojkaši iz Kalesije su u subotu gostovali u Srebreniku, dok su odbojkašice u nedjelju u sali MSŠ Kalesija dočekali ekipu iz Zenice.

U 9. kolu kalesijski odbojkaši su gostovali u Srebreniku, kod ekipe Gradina Herceg, te upisali 7 ovosezonsku pobjedu.
Iako su domaćini oprvi set riješili u svoju korist rezultatom 25:22, kalesijski odbojkaši su u nastavku preuzeli kontrolu, te slavili sa 3:1 u setovima.

U sezoni 2010./2011., kalesijski odbojkaši su do posjednjeg kola vodili grčevitu borbu sa HOK Čapljina za plasman u Premijer ligu BiH.
Nakon prvog dijela sezone 2011./2012., OK Bosna se ponovo nalazi na drugoj poziciji na tabeli, sa 5 bodova zaostatka za HOK Domaljevac.

OK Gradina Herceg Srebrenik  – OK Bosna Kalesija, 1:3
 (85:97) 25:22, 23:25, 22:25 i 15:25

-U okviru posljednjeg kola jesenjeg dijela prvenstva Prve lige FBiH za odbojkašice, ŽOK Kalesija je na domaćem terenu dočekao ekipu ŽOK Željezara iz Zenice.
U dosadašnjem dijelu prvenstva, odbojkašice iz Zenice su upisale upisale tek jednu pobjedu i nalaze se na posljednjoj poziciji.

Odličnu priliku da poprave svoj bodovni saldo, kalesijske odbojkašice su znalački iskoristile, upisavši svoju treću pobjedu ove sezone.
ŽOK Bosna je slavila sa 3:0 u setovima, uz male probleme u prvom setu kada su teškom mukom slavile sa 27:25.

Kalesijske odbojkašice su sa ovom pobjedom daleko od zone ispadanja, te u nastavku prvenstva mogu igrati bez pritiska.
Nadamo se da će ova mlada ekipa u nastavku prvenstva zaigrati još bolje, te voditi borbu za gornji dio tabele.

ŽOK Bosna Kalesija – ŽOK Željezara Zenica, 3:0
 27:25, 25:22 i 25:16

*ŽOK Bosna će uskoro odigrati i zaostalu utakmicu 7. kola u Gračanici, koja je prethodno odgođena zbog bolesti odbojkašica iz Kalesije.

***

Kalesija Online će i u nastavku ovog takmičenja pratiti igre i rezultate kalesijskih odbojkaša i odbojkašica.